Призупинення виплат боргів: кредитори України з країн G7 погодили відтермінування до 2027 року
Призупинення виплат боргів: кредитори України з країн G7 погодили відтермінування до 2027 року

Призупинення виплат боргів: кредитори України з країн G7 погодили відтермінування до 2027 року

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів, передає 24 Канал. Підписантами виступили представники урядів 6 країн.

Зміни щодо виплати боргів

У повідомленні мовиться, що сьогоднішнє рішення дозволить продовжити до кінця березня 2027 року дію Меморандуму про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу. Зазначається, що його було підписано 14 вересня 2022 року.

Документ підписали представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та США.

"Вдячний партнерам з країн G7 за розуміння потреб України в умовах війни. Досягнення сьогоднішньої домовленості про перегляд боргових зобов'язань дозволяє знизити навантаження на бюджет до кінця дії програми МВФ та заощадити валютну ліквідність для забезпечення соціальних видатків. Це добровільне призупинення виплати боргу є частиною пакету міжнародної підтримки на суму 122 мільярдів доларів, наданої партнерами України", – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

За повідомленням Мінфіну, поточна EFF програма (Механізм розширеного фінансування) МВФ закінчується як раз у березні 2027 року. У ході зустрічі Сергій Марченко наголосив на важливості збереження фінансових ресурсів. Зокрема, через надання зовнішніми приватними кредиторами України найбільш прийнятного боргового режиму до закінчення терміну призупинення обслуговування боргу, наданого ними у серпні 2022 року.

Співпраця України з МВФ: останні новини

  • Співпраця України з МВФ є важливою частиною для підтримки макроекономічної та фінансової стабільності. У 2023 році Фондсхвалив нову програму кредитування. Розрахована вона на 48 місяців і суму близько 15,6 мільярдів доларів.
  • Крім цього МВФ розробив для України три сценарії, які залежатимуть від тривалості війни: базовий, позитивний та негативний.
  • Рада директорів МВФ планує розглянути питання щодо перегляду Програми розширеного фінансування. У випадку позитивного рішення, Україна отримає транш у розмірі 900 мільйонів доларів.
Теги по теме
Экономика МВФ
Источник материала
loader
loader