Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Зазначається, що апарат було запущено за допомогою ракети SpaceX Falcon Heavy, здатної доставити його на вищу орбіту, ніж у попередніх місіях. Попередні польоти Х-37В відбувалися на низькій навколоземній орбіті на висоті до 2 тисяч кілометрів.
Цьому передували два тижні зірваних стартів та затримок. Тричі зворотні відліки переривалися через погану погоду та деякі технічні проблеми, після чого наземним службам доводилося повертати космічний корабель в ангар.
Старт відбувся за два тижні після того, як Китай відправив власний автоматичний космоплан «Шеньлун» («Божественний дракон») у його третій політ з 2020 року, додавши новий елемент до американсько-китайського суперництва в космосі, пише видання.Falcon 9 launches 23 @Starlink satellites to orbit from Florida on our 96th, and final, Falcon launch of 2023 pic.twitter.com/6UG302q8jV
— SpaceX (@SpaceX) December 29, 2023
Космоплан, створений компанією Boeing, завбільшки як маленький автобус і нагадує мініатюрний космічний шатл. Він створений для виведення різних корисних вантажів та проведення технологічних експериментів під час тривалих орбітальних польотів. Наприкінці своєї місії апарат спуститься через атмосферу і приземлиться на злітно-посадковій смузі практично як літак.
З 2010 року космоплан здійснив шість польотів. У перших п'яти запусках використовувалася ракета-носій Atlas V виробництва United Launch Alliance - спільного підприємства Boeing та Lockheed Martin. Для шостого запуску, у травні 2020 року, використовувалася ракета-носій Falcon 9 виробництва компанії SpaceX Ілона Маска.Liftoff! pic.twitter.com/m8bYx9Enb7
— SpaceX (@SpaceX) December 29, 2023
Для запуску в четвер вперше використовувалася потужніша ракета Falcon Heavy від SpaceX, здатна виводити важчий вантаж, ніж X-37B, ще далі в космос, можливо на геосинхронну орбіту на висоті понад 35 тисяч кілометрів над Землею, йдеться у повідомленні.
Запланована тривалість останньої місії Х-37В не розголошується, однак, ймовірно, вона триватиме до червня 2026 року або навіть довше з огляду на тенденцію поступового збільшення тривалості польотів.
Як повідомляв Укрінформ, американська компанія SpaceX у п'ятницю, 29 грудня, запустила на орбіту ще 23 інтернет-супутники Starlink.