Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
Найбільше пацієнтів отримали допомогу в межах пакетів:
- профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах - понад 13,9 млн;
- стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій - понад 2,5 млн;
- хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах - понад 1,1 млн;
- стоматологічна допомога дорослим та дітям - понад 1,8 млн;
- готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії - 1,062 млн.
У 2023 році НСЗУ оплатила надавачам медичної допомоги за Програмою медичних гарантій понад 132 млрд гривень. Зокрема: за спеціалізовану медичну допомогу - 97,464 млрд гривень, за первинну медичну допомогу - 23,380 млрд гривень, за екстрену медичну допомогу - 11,155 млрд гривень.
Торік Програма медичних гарантій розширилася новими пакетами послуг: «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки» та допомога з психологічної підтримки у сімейного лікаря з метою збереження ментального здоровʼя українців, удосконалено пакети з реабілітації, зокрема розмежовано амбулаторну та стаціонарну реабілітаційну медичну допомогу.
Як повідомлялося, на 2024 рік на Програму медичних гарантій виділено майже 159 млрд гривень, що на 16 млрд гривень більше, ніж у 2023 році. У тому числі 5,2 млрд гривень - на реімбурсацію лікарських засобів. Загалом передбачено 44 пакети медичних послуг, серед яких нові - трансплантація органів та послуги з лікування безпліддя.