В Україні пропонують запровадити базову військову підготовку та ліквідувати строкову службу
В Україні пропонують запровадити базову військову підготовку та ліквідувати строкову службу

В Україні пропонують запровадити базову військову підготовку та ліквідувати строкову службу

Кабінет Міністрів наприкінці 2023 року вніс до Верховної Ради законопроєкт N 10378 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби". Це сталося 25 грудня.

Що саме пропонує законопроєкт

Стаття 10 у цьому проєкті закону передбачає запровадження базової загальновійськової підготовки для громадян, щоб вони могли здобути військово-облікові спеціальності, уміння та навички, які необхідні для захисту незалежності України та її територіальної цілісності. Для проведення таких заходів пропонується залучати громадські організації та об'єднання, зокрема ветеранські.

Законопроєкт пропонує проводити цю підготовку у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вишів, а також у навчальних частинах (центрах) ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту. Крім цього пропонується проводити базову загальновійськову підготовку у закладах передвищої та вищої освіти. (мовиться про всі форми власності) як окрему навчальну дисципліну.

На тих, хто проходитиме цю підготовку, під час практичних занять поширюватимуться ті права та обов'язки, що були встановлені для призваних на навчальні (перевірочні) збори військовозобов'язаних. Після завершення підготовки такі громадяни братимуться на облік у ТЦК та СП за місцем свого проживання. Сама підготовка може тривати до 3 місяців.

Також законопроєкт передбачає ліквідацію строкової служби, а також звільнення всіх строковиків у запас. Для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку, запровадять базову військову службу за бажанням до 25 років.

Стаття 15 передбачає проходження базової військової служби чоловіками віком від 18 24 років, якщо вони придатні за станом здоров'я. Цьому передуватиме медогляд, професійно-психологічний відбір та засідання спеціальної комісії.

Організацією процесу направлення, згідно із законопроєктом, займатимуться виконавчі органи міських (районних) держадміністрацій у взаємодії з ТЦК та СП й органами місцевого самоврядування. Керівники підприємств, установ та закладів освіти сприятимуть прибуттю громадян до військкоматів (збірних пунктів).

Крім цього тим громадянам, які перебувають на військовому обліку призовників, Стаття 15 дозволяє добровільно служити за контрактом. Також документ передбачає удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Останні новини про мобілізацію

  • Нещодавно волонтер та засновник фонду Сергій Притула у розмові з 24 Каналом висловився щодо законопроєктів зі змінами щодо мобілізації, які викликали паніку серед цивільного населення. Він назвав питання мобілізації складним й сенситивним та закликав ставитися до нього дуже обережно.
  • Як повідомлялося раніше, деякі хвороби очей можуть стати підставою для надання відстрочки від мобілізації. Подробиці про це почитати можна – тут.
  • Нагадаємо, начальник поліції Київщини Анатолій Щадило спростував чутки про те, що у Київській області правоохоронці нібито роздають повістки на блокпостах. Він наголосив, що співробітники поліції на блокпостах виконують виключно поліцейські функції згідно із законом.
Теги по теме
Законодавство
Источник материала
loader
loader