Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ заявила виконавча директорка ГО “Регіональний центр із прав людини” Тетяна Катриченко.
“Щодо цифр, то довгий час було зрозуміло, що у бараці на час вибуху перебувало 193 військовослужбовці. З них, за нашими підрахунками, було повернуто 23 військовослужбовці. Серед них були як важкопоранені, так і ті, які отримали легкі поранення і перебували після вибуху не у лікарнях, а на території Оленівської колонії”, - поінформувала правозахисниця.
Катриченко розповіла, що вони вже опитали 10 військовослужбовців, які повернулися з полону і які були у цьому бараці.
“Окрім того, ми опитали і 3 медиків, які були свідками не надання (постраждалим у Оленівці — ред.) меддопомоги. Ми продовжуємо роботу і що важливо — ми намагаємося (і ми вже майже на фінальній прямій)... ми хочемо встановити прізвища усіх військовослужбовців, які перебували у цьому бараці (на момент цього інциденту — ред.)”, - сказала виконавча директорка ГО “Регіональний центр із прав людини”.
Як повідомлялося, у ніч проти 29 липня 2022 року РФ скоїла теракт, влаштувавши вибух у бараку виправної колонії в Оленівці, в якому перебували українські військовополонені. Тоді загинули щонайменше 50 захисників Азовсталі.
За даними ОГП, вибух у колонії Оленівки був спричинений застосуванням реактивного термобаричного гранатомета.
4 жовтня український омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що у свіжому звіті ООН про права людини в Україні, де йдеться про серію вибухів у ніч на 29 липня 2022 року в колонії біля Оленівки, зазначається, що зафіксовані ушкодження не характерні для ураження боєприпасами HIMARS.