“Блокада” Парижу. У Франції не вщухають протестиСюжет
“Блокада” Парижу. У Франції не вщухають протестиСюжет

“Блокада” Парижу. У Франції не вщухають протестиСюжет


“Блокада” Парижу. У Франції не вщухають протестиСюжет - Фото 1

Фермери та таксисти почали блокувати французьку столицю на знак протесту проти змін у законодавстві, які, за їхніми словами, руйнують сільське господарство.

Французькі фермери везуть до Парижу близько тисячі тракторів, щоб повністю заблокувати рух в столицю. З 14:00 за місцевим часом транспорт мають розмістити на дорогах і таким чином перекрити всі вісім основних автомагістралей.

Зазначимо, що траса А13 від ранку вже була заблокована таксистами, які сьогодні також приєднались до акції протесту фермерів. Французькі поліцейські, в свою чергу, почали стягувати бронетехніку, щоб не допустити в’їзду тракторів до Парижа та великих міст країни.

“Блокада” Парижу

Правоохоронці повідомляють, що зафіксували рух в бік столиці не менше тисячі тракторів. Очікується, що протестувальники залишатимуть транспорт за 30 км від центру міста з метою блокування виїзду та в’їзду автомобілям.

Така ситуація може порушити доступ до аеропорту Шарля де Голля-Руассі на північ від міста та аеропорту Орлі на півдні, а також до головного ринку свіжих продуктів у регіоні в Рунжі.

Міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен заявив, що 15 тисяч поліцейських і жандармів були мобілізовані, щоб не допустити трактори до Парижа та зберегти доступ до аеропортів.

Місцева влада також звернулася до населення і рекомендувала водіям скасувати або відкласти всі несуттєві поїздки.

Чого вимагають протестувальники

Французькі фермери, зокрема тисячі незалежних виробників країни, кажуть, що “їх душить бюрократія та правила” Євросоюзу і самого Парижу. Протестувальники вимагають більш справедливих цін на продукцію, продовження субсидій на сільськогосподарське дизельне паливо, а також фінансової допомоги для фермерів, які вирощують ограніку.

Кілька лідерів профспілок фермерів закликали своїх членів чинити максимальний тиск на уряд цього тижня, особливо напередодні виступу новопризначеного прем’єр-міністра Ґабріеля Аттала в парламенті у вівторок, в якому він окреслить свою політичну програму.

На південному заході Франції протестувальники ще з суботи блокують дороги за межами По, Байонни та Ажена, окрім цього з понеділка очікується, що учасники акції візьмуть в облогу Ліон. Фермери також почали перекривати дороги до гірськолижних курортів у Піренеях.

Арно Руссо, лідер головної профспілки фермерів FNSEA, заявив, що кампанія та блокування доріг триватимуть принаймні до четверга, коли президент Еммануель Макрон приєднається до інших лідерів на засіданні Європейської ради.

У понеділок вранці міністр сільського господарства Марк Фено заявив, що протягом 48 годин будуть опубліковані всі вимоги протестувальників і що він цього тижня також відвідає Брюссель.

“Ми продовжуємо працювати з їхніми представниками… ми працюємо з ними, щоб запропонувати певну кількість заходів, які продемонструють готовність уряду впоратися з кризою”, – сказав Фено французькому телебаченню.

Який план влади

Французький уряд відверто був здивований глибиною гніву серед фермерів. Кілька місяців тому молоді аграрії на знак протесту зривали дорожні знаки, але за останній тиждень мітинги почали виходити з-під контролю.

Зазначимо, що протести у Франції послідували за аналогічними акціями в інших європейських країнах, включаючи Німеччину та Польщу. Все це відбувається напередодні виборів до Європарламенту, на яких, схоже, ультраправі, для яких фермери представляють головний електорат, отримають перемогу.

Очікується, що на саміті лідерів ЄС в четвер, 1 лютого, президент Еммануель Макрон виступатиме за більш сприятливу політику щодо сільського господарства. До цього, щоб отримати субсидії ЄС, фермери повинні відвести 4% сільськогосподарських угідь під “непродуктивні” території, де природа може відновитися. Це можна зробити, лише залишивши поля під паром (оброблена, але незасіяна земля, яка має “відпочити”).

Агенство Reuters з посиланням на двох офіційних осіб ЄС зазначає, що Європейська комісія зараз розглядає різні варіанти зміни правил щодо парових земель.

Комісія вже тимчасово звільняла фермерів від цього пункту у відповідь на війну в Україні та проблеми продовольчої безпеки.



Теги по теме
фото Видео Франция Протест Акции протеста Париж
Источник материала
loader
loader