![Людям в США знову роздали по 500 доларів на місяць та виявили дещо дуже цікаве](https://thumbor.my.ua/kkZzd0uS_B9xXimMH4ptF-K8VgA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F62e261e4c7876665c3df1bbb83c13032.jpg)
Людям в США знову роздали по 500 доларів на місяць та виявили дещо дуже цікаве
Проєкт, спрямований на подолання бідності та бездомності шляхом надання щомісячної стипендії вразливим сім'ям, дав позитивні результати: учасники використовували близько третини додаткового доходу на найнеобхідніші витрати, такі як оренда житла та харчування.
Попри ці багатообіцяючі результати, скептицизм зберігається серед деяких законодавців, які вважають такі ініціативи потенційно неконституційними у Сполучених Штатах.
- Подібні ініціативи в інших містах США продемонстрували успіх у боротьбі з бідністю. Програма Денвера, що пропонує 1000 доларів щомісяця найбіднішим мешканцям міста, продемонструвала настільки позитивні результати, що її продовжили ще на пів року.
- Крім того, місто Флінт, штат Мічиган, нещодавно розпочало програму базового доходу для вагітних жінок, яка передбачає одноразову виплату під час вагітності та щомісячну стипендію у розмірі 500 доларів протягом першого року життя дитини.
На тлі постійного зростання бездомності та нерівності у США, все більше міст вивчають можливість впровадження програм гарантованого базового доходу. Однак деякі законодавці продовжують чинити опір.
В Айові двоє представників республіканців наполягають на прийнятті закону про заборону таких програм, а техаський законодавець назвав неконституційною ініціативу базового доходу в окрузі Гарріс, включно з Г'юстоном.
Дебати щодо ефективності та конституційності ініціатив безумовного доходу продовжуються в той час, як міста намагаються подолати економічну нерівність.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)