Путін хочу посунути лінію фронту вглиб України: у ISW проаналізували, чи вдасться йому це
Путін хочу посунути лінію фронту вглиб України: у ISW проаналізували, чи вдасться йому це

Путін хочу посунути лінію фронту вглиб України: у ISW проаналізували, чи вдасться йому це

Під час зустрічі зі своїми партнерами президент Росії подвоїв цілі, яких він прагне досягти під час повномасштабної війни з Україною. За його словами, просування поточної лінії фронту вглиб України є найважливішою метою для російських військ на всьому театрі бойових дій.

Мета фактично недосяжна

Путін підкреслив ідею "демілітаризованої" або "санітарної" зони в Україні, яка, за його переконаннями, має зробити захоплену територію недосяжною для артилерійських обстрілів. Досягнення цієї мети фактично неможливо поки існує незалежна Україна, яка продовжує боротьбу. Так чи інакше у разі захоплення нових територій вони все одно залишаються досяжними для озброєння, яке має Україна.

Російський націоналіст – мілблогер вважає, що вирішити цю проблему допоможе захоплення Миколаєва та Одеси, адже це нівелює удари по Криму, але для того, аби розвантажити поточну лінію фронту потрібно захопити лінію Слов'янськ – Краматорськ.

Заяви Путіна від 31 січня не є суттєвими відхиленнями у заявлених військових цілях чи фактичних військових можливостях Росії. Ймовірно, Путін хотів скористатися наявними наративами в західних ЗМІ, які могли б заблокувати короткострокову та довгострокову військову допомогу Заходу Україні та змусити Захід вести переговори з Росією на російських умовах,
– пояснюють аналітики.

Путін також включив місто Харків до цієї гіпотетичної демілітаризованої зони. Ймовірно, щоб скористатися дискусіями навколо малоймовірної можливості російського наступу вздовж північного кордону Харківської області з Бєлгородської області. Путін може мати намір посилити ці дискусії, щоб відвернути увагу України від поточної російської наступальної операції вздовж осі Харків – Луганська область.

Невідомо, чи Путін сприймає це серйозно

Путін також, ймовірно, намагається апелювати до закликів створити "буферну зону" між Харківською та Бєлгородською областю, які виникли ще влітку 2023 року після рейдів українських військових. Водночас немає жодних ознак того, щоб російські військові вживали реальних заходів для втілення цього у життя.

Путін також підкреслив російські наступальні зусилля поблизу Авдіївки, щоб показати успіхи, яких нібито досягла російська армія.

Російські війська готуються до нових боїв за Авдіївку

  • Ймовірно, російські війська готуються спробувати прорватися через Авдіївку на Донеччині після того, як їм не вдалося оточити населений пункт. Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували ситуацію на Авдіївському напрямку. Останнім часом російські сили зосередили наступальні операції в південному житловому районі Авдіївки. Як зазначили в ISW, вони домоглися там незначних успіхів.
  • За даними Інституту вивчення війни, російські військові продовжують наступати на північному і південному флангах Авдіївки. Проте аналітики зазначили, що темп наступу значно нижчий, ніж під час перших хвиль наступів восени 2023 року.
  • Також аналітики з посиланням на майора МВС України Максима Морозова зазначили, що війська російської армії скупчили біля Авдіївки 40 тисяч осіб і готуються посилити наступальні дії на місто.
Теги по теме
война Новости Украины Владимир Путин
Источник материала
loader
loader