Про це у Телеграмі повідомляє начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус, передає Укрінформ.
«На Чернігівщині 95 господарств з виробництва молока скористалися підтримкою від Швейцарії та отримали деззасоби і ветеринарні препарати для ВРХ із запасом на три місяці», - йдеться у повідомленні.
За словами Чауса, загалом дія програми поширювалась на 10 регіонів країни, утім найбільш популярною стала саме на Чернігівщині.
Як повідомлялось, за підтримки Швейцарії господарства з виробництва молока у найбільш постраждалих від російської агресії областях отримають засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, тваринницьких приміщень, перед- та післядоїльної обробки вимені та інші засоби гігієни, які покривають їхню тримісячну потребу.
Станом на січень 2024 року реципієнтами швейцарського гуманітарного проєкту стали 355 сільгосппідприємств у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та інших областях. За даними пресслужби Мінагрополітики, загалом господарства-одержувачі допомоги утримують понад 350 тисяч голів ВРХ, у тому числі понад 130 тисяч корів.
Друга фаза фінансованого Швейцарією проєкту триватиме до 31 травня 2024 року.
Проєкт реалізується на запит Мінагрополітики у взаємодії з Асоціацією виробників молока, міжнародним благодійним фондом #SaveUA та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за координації з Посольством Швейцарії в Україні.