Відповідно до нового опитування, підтриманого великими федераціями, опублікованого 4 лютого, зростаюче онлайн-зловживання в соціальних мережах може витіснити зірок високого рівня зі спорту, якщо не вжити термінових заходів.
Федерації також закликали компанії соціальних медіа робити більше для запобігання або блокування атак, спрямованих на спортсменів і офіційних осіб.
Проведений спільно з 22 глобальними спортивними федераціями та неурядовими організаціями, включаючи всесвітню футбольну організацію FIFA та автоспортивну організацію FIA, барометр «Об’єднані проти зловживань в Інтернеті» (UAOA) досліджував вплив зловживань в Інтернеті та ненависті на тих, хто займається спортом.
Було виявлено, що 90% організацій вважають, що деякі з їхніх провідних спортсменів можуть залишити свій спорт через зловживання в Інтернеті.
Три чверті стверджують, що зірки стикаються з погрозами завдати шкоди їм самим або їхнім сім’ям, тоді як 66% вважають, що платформи соціальних мереж повинні докладати більше зусиль для боротьби з насильством.
Дійсно, 75% респондентів сказали, що підтримка компаній соціальних мереж у боротьбі з цією проблемою є «вирішальною для довгострокового результату будь-якої кампанії за зміни».
«Зловживання в Інтернеті є постійною проблемою в спортивному світі», — сказав президент FIA Мохаммед Бен Сулаєм, який є партнером-засновником UAOA.
Висновки зроблені після резонансних випадків зловживань в Інтернеті, пов’язаних із футболісткою збірної Англії Лорен Джеймс і нещодавно залишившимся рефері Чемпіонату світу з регбі Уейном Барнсом.
Одним із головних приводів для запуску FIA UAOA стало знущання, якого зазнала жінка-стюард з Іспанії на Гран-прі Мексики у 2022 році.
«Результати опитування підкреслюють важливість об’єднаних зусиль проти зловживань у спортивних екосистемах і за їх межами», — сказав Бен Сулаєм.
«Ми вже маємо підтримку низки спортивних організацій та урядів і ведемо обговорення з іншими зацікавленими сторонами щодо розширення нашої бази підтримки».
Висновки ґрунтуються на відповідях 22 міжнародних спортивних федерацій і неурядових організацій, включаючи керівний орган світового футболу FIFA, Міжнародну федерацію тенісу (ITF) і керівний орган велоспорту UCI.
«Це дослідження дає нам основу для подальшої роботи», — сказав професор Девід Хассан, головний дослідник дослідницького дослідження UAOA.
«Тепер, коли ми встановили масштаби проблеми в усіх спортивних федераціях, у нас є хороші можливості для розв'язання цієї проблеми та усунення її першопричин».
Хорхе Вієгас, президент керівного органу мотоциклетного спорту FIM, додав: «Наш єдиний підхід є одним із найкращих способів обмежити цей вид зловживань».
Бобан Тотовскі, генеральний секретар Міжнародної федерації кіберспорту, сказав, що його організація «побудована на повазі, а не на люті».
«Незалежно від того, чи ви професійний гравець, чи воїн вихідного дня, давайте поширюємо позитивні настрої та зробимо кіберспорт спільнотою, а не полем битви», — сказав Тотовскі.
«Підвищуйте свою спортивну майстерність, а не свою токсичність. Пам’ятайте, справжня перемога – це повага, а не спалювання книг».
Висновки та можливі дії будуть обговорені на конференції в Парижі в травні наступного року. – AFP