
Зонд Juno востаннє наблизився до Іо – вулканічно активного супутника Юпітера
На поверхні супутника налічується близько 400 діючих вулканів. Ретельне дослідження зондом Juno Іо обіцяє розгадати таємниці його вулканічної природи і дослідити ймовірність існування океану магми, що ховається під його поверхнею.
Вважається, що інтенсивна вулканічна активність, яка спостерігається на Іо, в першу чергу підживлюється невпинними гравітаційними силами її материнської планети Юпітера, що спричиняють постійні деформації та внутрішнє нагрівання.
На відміну від інших планет, на поверхні Іо немає жодних слідів льоду, що робить його унікальним і безцінним об'єктом дослідження для вчених, які прагнуть зрозуміти динаміку планетарних тіл.
Поверхня Іо вкрита кратерами та вулканами / Фото NASA Juno
Під час своїх близьких прольотів зонд Juno наблизилася до супутника на відстань близько 1500 кілометрів над поверхнею, зробивши безпрецедентні знімки виверження вулканів і складних лавових потоків, що протікають через його місцевість. Ці спостереження дають змогу зазирнути у складні геологічні процеси, що формують ландшафт Іо.
Фото двох активних вулканічних шлейфів / Фото NASA Juno
Хоча близькі зустрічі Juno з Іо більше не відбудуться, космічний апарат продовжуватиме здійснювати далекі прольоти, забезпечуючи постійне спостереження за вулканічною активністю супутника. Кожен проліт обіцяє здобути нові знання про загадковий світ Іо, поглиблюючи наше розуміння його вулканічної природи та механізмів, що лежать в її основі.

ИИ посоветовал готовиться к концу света

Как Атлантик-Сити бросил вызов Лас-Вегасу и сменил азартные игры в США

У больших синиц обнаружили необычный музыкальный вкус: ученые выяснили, как он появился

Apple придется принять новые правила: Fortnite возвращается на смартфоны

Готовимся к лету: три ошибки по установке вентилятора, которые лучше не повторять

Предок всего живого появился сразу после формирования Земли: ученые узнали, когда это случилось
