Українські безпілотники-камікадзе, які є дешевими, простими в управлінні і доводять свою ефективність проти російських військ і техніки, названі журналом The Economist зброєю майбутнього.
Прості, дешеві та точні дрони-камікадзе, які активно використовують Сили оборони України, це зброя майбутнього. Про це пише The Economist.
Деталі
Українські дрони, зокрема стали однією з тижневих обкладинок для Economist.
У виданні відзначають, що кількість використання FPV-дронів вздовж всієї лінії фронту зростає. Ці невеличкі дрони, що здатні проникнути у танк або бліндаж ворога, завдають значних втрат піхоті та бронетехніці.
Окрім того, журналісти відзначили, що на відміну від артилерійських снарядів з gps-наведенням це проста, ефективна і неймовірно дешева зброя. Базові fpv-дрони революційно прості. Фактично це гоночні квадрокоптери, що оснащені вибухівкою і коштують всього кілька сотень доларів.
Водночас з об'єктивних причин вони наразі не можуть замінити артилерію. Так, FPV-дрони несуть невелику кількість вибухівки, мають доволі обмежену дальність і залежні від погодніх умов.
Попри це, такі безпілотники все одно можуть завдати великої шкоди. У виданні відзначають, що лише за один тиждень, минулої осені, українські безпілотники допомогли знищити 75 російських танків і 101 велику гармату
Фахівці The Economist також підкреслили, що сьогодні використання FPV-дронів обмежене через незначну кількість досвідчених пілотів та значну кількість РЕБ-ів на полі бою. Водночас Україна та росія вже шукають варіанти для розв'язання цієї проблеми.
Обидві країни активно експериментують з автономною навігацією та розпізнаванням цілей. Штучний інтелект доступний у споживчих дронах протягом багатьох років і швидко вдосконалюється.
Сторона, яка першою опанує цю технологію в Україні, може отримати тимчасову, але вирішальну перевагу у вогневій потужності — необхідну умову для будь-якого прориву - пише The Economist
Доповнення
У виданні додають, що з огляду на те, як відбувається війна в Україні західні партнери Києва почали модернізацію власних армій. Зокрема, Пентагон вже розпочинає створення тисяч недорогих безпілотників і боєприпасів, здатних протистояти величезним силам Китаю.
Проте дешева та якісна зброя приваблює не лише військових. У The Economist кажуть, що навіть у М'янмі, де останніми днями повстанці розгромили урядові війська, добровольці можуть використовувати3d-принтери для виготовлення ключових компонентів та складання планерів у невеликих майстернях.
Ймовірно, злочинні угруповання і терористи навряд чи будуть далеко відставати від ополченців.