Як передає Укрінформ, про це йдеться в публікації Reuters.
Посилаючись на російські джерела, агентство зазначає, що це питання оборювалося з ініціативи Кремля, але не напряму з Вашингтоном, а через посередників, зокрема арабських партнерів Москви на Близькому Сході.
Путін пропонував заморозити конфлікт на нинішніх лініях і не бажав поступатися жодною окупованою територією.
За даними джерел, посередники зустрічалися в Туреччині наприкінці 2023 року. Сигнал буцімто був переданий до Вашингтона, зокрема до радника Білого дому з національної безпеки Джейка Саллівана, директора Центрального розвідувального управління Білла Бернса і держсекретаря США Ентоні Блінкена.
Російська сторона пропонувала, аби Салліван поговорив з радником Путіна з питань зовнішньої політики Юрієм Ушаковим і визначить подальші кроки.
Проте американці через посередників заявили Москві, що не обговорюватимуть припинення вогню без участі України.
Салліван у січні зателефонував Ушакову й сказав, що Вашингтон готовий обговорювати інші аспекти відносин, але не говоритиме про припинення вогню без України.
Зазначається, що Сполучені Штати не вірили в щирість Путіна.
Американський посадовець на умовах анонімності заявив, що США не ведуть жодних переговорів з Росією по закритих каналах і що Вашингтон був послідовним у тому, щоб не діяти за спиною України. Якщо переговори й велися, то США в них задіяні не були.
Посадовець зазначив, що йому нічого не відомо про неофіційні контакти через посередників.
Агентство не змогло перевірити у Вашингтоні цю інформацію російських джерел, зокрема, чи відбулася така розмова Саллівана з Ушаковим.
Минулого тижня Путін заявив у інтерв’ю американського тележурналісту Такеру Карлсону, що Росія нібито готова до «діалогу».