Це допоможе стати привабливішим: які якості найбільше цінують люди під час спілкування
Це допоможе стати привабливішим: які якості найбільше цінують люди під час спілкування

Це допоможе стати привабливішим: які якості найбільше цінують люди під час спілкування

Коли ми заповнюємо профіль для онлайн-знайомств, багато хто з нас намагається показати себе в найкращому світлі, демонструючи свої унікальні якості та різноманітність інтересів.

Прикладом може бути людина, яка розповідає про свої екстремальні спортивні захоплення, участь у хорі, вміння танцювати або заняття йогою. Але наскільки ці особливості справді привабливі для тих, хто переглядає таку інформацію?

Нове дослідження стосунків між людьми

Дослідники з Каліфорнійського університету вирішили вивчити це питання. Фахівці аналізували профілі користувачів двох сайтів знайомств. Огляд профілів показав, що більша частина користувачів хочуть, щоб партнер дізнався про них якнайбільше, тоді як тільки близько 20% хотіли дізнатися більше про іншу людину.

Потім вчені запросили групу людей створити свої профілі на сайтах знайомств, які акцентувалися на розкритті власної особистості, або на знайомстві з іншими. Далі, дослідники запросили понад 250 осіб оцінити ці профілі відповідно до того, наскільки вони сподобались та зацікавили.

Люди хочуть, щоб ними цікавились

Вчені виявили, що люди надавали перевагу тим, хто підкреслював, що хоче не так розкритися сам, як дізнатися іншу людину. Саме ця якість привабила більшість людей.

Але дослідники провели серію додаткових експериментів, щоб підтвердити отримані результати. Вони аналізували, як бажання пізнавати та розкривати себе впливає на різні типи стосунків: між батьками та дітьми, братами та сестрами, друзями та знайомими.

Дослідники виявили лише один виняток із загального правила – це стосунки батьків та їхніх дітей. У цих відносинах батьки більш орієнтовані на пізнання своєї дитини. Це пояснюється тим, що вони відчувають, що батьківське завдання – розуміти та підтримувати свою дитину, а не навпаки.

Люди хочуть, щоб їх розуміли, оскільки шукають партнерів та друзів, які могли б їх почути та підтримувати,
– зазначила одна з авторів дослідження Джуліана Шредер.

Цей тренд видно у всіх міжособистісних відносинах, крім батьків і дітей, і застосовується до друзів, сусідів, членів сім'ї, колег та випадкових знайомих.

Теги по теме
Психология
Источник материала
loader
loader