Американський продюсер створив подкаст про українську культуру в умовах війни
Американський продюсер створив подкаст про українську культуру в умовах війни

Американський продюсер створив подкаст про українську культуру в умовах війни

Автор подкасту хоче реалістично пояснити американцям, як і чому українці боряться за свою культуру.

Американський продюсер Девід Джанк запустив англомовний подкаст «Мистецтво воєнного часу» (Art During Wartime) про ренесанс української культури в умовах війни. Бесіди з відомими культурними діячами мають на меті сприяти збереженню та захисту української культури, а також краще пояснити американської аудиторії реальні процеси в Україні. Про це Девід Джанк розповів, представляючи подкаст.

Девід Джанк розповів, що влітку 2023го відгукнувся на запрошеня українських друзів та відвідав Київ, Бородянку та Бучу. Побачені наслідки повномасштабного російського військовог вторгнення, за висловом Лжанка, розділили його життя на до і після, й після повернення у США він вирішив створити подкаст.

«Подкаст — це спосіб зберегти Україну в свідомості американських слухачів, він зосереджений на мистецтві та культурі замість військових чи політичних тем. Хочу, щоб американці розуміли, що українці борються за свою культуру», — зазначив автор проєкту.

Першими гостями подкасту стали арткураторка Катя Тейлор, оперний співак Володимир Щук, фотограф Сергій Мельниченко, актор фільму «Довбуш» Лузер Тверські, засновниця інституту Леонтовича Тіна Пересунько, кінопродюсер Данієль Білак.

У продовженні першого сезону Art During Wartime вийдуть епізоди із з репером Otoy, стендап-коміком Антоном Тимошенком і співаком Tumazar.

«Попереду ще багато роботи з просування подкасту в США й Україні. Думаю, нам удалося знайти правильний кут зору й зважену тональність подкасту. Американці пишуть, що це саме те, що їм потрібно для розуміння України – особистий досвід окремих цікавих людей», — розповіла продюсерка подкасту Ольга Діброва.

Зазначимо, Девід Джанк віддавна є другом України Він обіймав посаду президента Universal Music East Europe, й відвідував Україну, коли запускав філію компанії. Зараз Джанк керує мережею магазинів Bang & Olufsen у США.

Нагадаємо, у вільному доступі з’явився англомовний онлайн-курс «Калейдоскоп історій. Мистецтво з України» про сучасне українське мистецтво, який створили Державне художнє зібрання Дрездена у партнерстві з Українським інститутом. У ньому провідні українські науковці та науковиці розповідають про новітнє й сучасне мистецтво XX і XXI століть з особливою увагою до культурних феноменів та постатей.

Фото: Девід Джанк / Ютуб

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
война
Источник материала
loader
loader