Угода про гарантії безпеки між Україною та Німеччиною: з'явився текст домовленості між сторонами
Угода про гарантії безпеки між Україною та Німеччиною: з'явився текст домовленості між сторонами

Угода про гарантії безпеки між Україною та Німеччиною: з'явився текст домовленості між сторонами

Документ підписано за підсумками переговорів двох лідерів. Сама ж угода між сторонами складається з 8 розділів.

Безпекова угода між Україною і Німеччиною

Офіс Президента України оприлюднив текст угоди про співробітництво у сфері безпеки, укладеної між Україною та Німеччиною.

Німеччина має намір надавати непохитну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно для того, щоб допомогти Україні захистити себе, відновити територіальну цілісність у межах її міжнародно визнаних кордонів, забезпечити її вільне та демократичне майбутнє,
– йдеться у тексті угоди.

Німеччина обіцяє продовжувати надавати безпекову та військову підтримку Україні. В тексті угоди зазначено, що Німеччина продовжуватиме надавати підтримку Україні протягом усього строку дії цієї Угоди. Йдеться про термін в 10 років.

Також в тексті домовленості між сторонами зазначено, що Німеччина підтримуватиме розвиток Сил оборони України, включаючи (але не обмежуючись): розробку концепції майбутніх Сил оборони, перехід до узгоджених оперативних концепцій та процедур, командно-штабну підготовку, підвищення сумісності та оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами.

Які ще пункти винесені в тексті документа

В угоді прописане також питання, яке стосується оборонної промисловості. Так, Німеччина буде вивчати шляхи заохочення та сприяння залученню своєї оборонної промисловості до розвитку оборонно-промислової бази України.

Крім цього, німецька сторона обіцяє надалі підтримувати Україну на шляху реформ, а Україна зобов’язується продовжувати реформи, приділяючи особливу увагу сферам, визначеним для вступу до ЄС та викладеним у рекомендаціях Єврокомісії від 8 листопада 2023 року.

В угоді також прописаний пункт "майбутня агресія". Так, в тексті документа зазначено, що у випадку майбутнього збройного нападу Росії на Україну на вимогу будь-якого з учасників угоди передбачені консультації протягом 24 годин для визначення відповідних подальших кроків.

Німеччина підтверджує, що за таких обставин вона надасть Україні за необхідності швидку та сталу допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку в усіх необхідних сферах, а також економічну допомогу, шукатиме згоди в ЄС щодо накладення на Росію економічних та інших витрат, а також консультуватиметься з Україною щодо її потреб під час здійснення нею свого права на самооборону, закріпленого в статті 51 Статуту ООН,
– йдеться в документі.

Щодо вступу України до ЄС, то "Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну на її шляху до членства в ЄС і надавати практичні вказівки".

Президент України 16 лютого прибув до Німеччини

  • В п'ятницю, 16 лютого, Володимир Зеленський прибув в Берлін. Напередодні стало відомо, що президент України має намір зустрітися для переговорів з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
  • Згодом в Німеччині підтвердили, що сторони підпишуть двосторонню безпекову угоду. Після чого Зеленський зустрінеться з федеральним президентом Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєром.
  • Так, 16 лютого 2024 року Україна та Німеччина таки підписали двосторонню угоду про безпекову співпрацю. Вона стала продовженням декларації G7 про "гарантії безпеки" для України. Раніше Україна підписувала подібні договори з іншими союзниками.
Теги по теме
Владимир Зеленский
Источник материала
loader
loader