На полях «Café Київ» підписали меморандум щодо розвитку Миколаївського водного хабу - мер
На полях «Café Київ» підписали меморандум щодо розвитку Миколаївського водного хабу - мер

На полях «Café Київ» підписали меморандум щодо розвитку Миколаївського водного хабу - мер

Миколаїв, який з 12 квітня 2022 року не має питної води, тому що росіяни підірвали водовід від Дніпра до міста, працює з зарубіжними партнерами над тим, як найскоріше поновити централізоване водопостачання, а також розвивати інвестиційне співробітництво.

Про це Укрінформу розповів міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.

«Миколаївці ходять за водою у спеціально відведені для цього місця, де пробурені свердловини. Зараз ми шукаємо не лише фінансування для відновлення водопостачання, але й інженерні рішення», - сказав мер. 

Він зауважив, що за весь час війни, весь час отримання допомоги від зарубіжних партнерів Миколаїв не отримав жодної копійки грошима. Надавалась допомога у вигляді матеріалів, машин, механізмів, послуг, які закупають самі донори.

Олександр Сєнкевич

«Ми продовжуємо роботу з пошуку партнерів, а не євро або доларів. Німеччина є одним з основних помічників і донорів України в цій війні. І нам потрібно від термінового відновлення перейти до стратегічного планування», - підкреслив Сєнкевич.

На полях «Café Київ» підписали меморандум щодо розвитку Миколаївського водного хабу - мер - Фото 1

У Берліні він разом з партнерами з Миколаївського водного хабу (Mykolaiv Water Hub), hannoverimpuls GmbH, Німецького водного партнерства, Німецької східної бізнес-асоціації, Німецького альянсу агробізнесу підписали цього тижня Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку Миколаївського водного хабу як інноваційної платформи. Підписання відбулось на полях заходу «Café Київ».

На полях «Café Київ» підписали меморандум щодо розвитку Миколаївського водного хабу - мер - Фото 2

Mykolaiv Water Hub був створений у Німеччині в 2018 році. Наразі він, за словами Сєнкевича, є фактично фандрейзинговою організацією, яка планує не лише відновлення водопостачання в Миколаїв, але також загалом сприяє залученню німецьких інвестицій до міста. 

Як розповіли агентству в Mykolaiv Water Hub, основними акцентами підписаного Меморандуму є інвестиції в бізнес, наукові дослідження та інновації, зелені технології у водопостачанні тощо. У рамках цього партнерства вже розгортається низка проєктів. Найбільший, найамбітніший і водночас найжиттєвіший проєкт, який уже в роботі, – це Water Innovation Lab у Миколаєві.

На полях «Café Київ» підписали меморандум щодо розвитку Миколаївського водного хабу - мер - Фото 3

Старт проєкту запланований у 2024 році, але робота вже запущена, є наробки дослідників, є люди, які готові працювати. 

«Ми хочемо створити простір, платформу, на якій будуть працювати українські дослідники, і де міжнародні, німецькі компанії, зокрема, з Ганновера, будуть вкладати гроші та отримувати нові технології», - зауважила генеральний директор, засновник Mykolaiv Water Hub Ганна Слободянюк-Монтавон. 

У Берліні відбулась також зустріч делегації, до якої входять чиновники, представники водоканалів, агрофірм, підприємств і науковці не тільки з Миколаєва, але й області та інших територій, з німецькими бізнесменами та інвесторами в рамках WaterTechBOOTCAMP.

Делегація, яка здійснює візит 19-22 лютого, окрім Берліна відвідала Ганновер, де також пройшла низька зустрічей з інвесторами, банкірами, керівниками компаній, експертами тощо.

Теги по теме
Германия Николаев
Источник материала
loader
loader