«Злочини Росії» проти України – у масштабному виставковому проєкті в Польщі
«Злочини Росії» проти України – у масштабному виставковому проєкті в Польщі

«Злочини Росії» проти України – у масштабному виставковому проєкті в Польщі

Один з найбільших культурних осередків Польщі, музей Центр історії «Заєздня» (м. Вроцлав) у лютому – квітні реалізує цикл виставок «Злочини Росії» під патронатом Генерального Консульства України у Вроцлаві, приурочений до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Цей масштабний виставково-освітній захід поєднує три виставки, кожна з яких висвітлює різні аспекти злодіянь, заподіяних Росією українському народу протягом останніх ста років:

«Голодомор» – сценографічна виставка творів українських художників ХХ–ХХІ ст. (Віктора Зарецького, Віри Баринової-Кулеби, Ніни Марченко та ін.) з приватної колекції Моргана Вільямса, директора Американо-Української Ділової Ради (Вашингтон, США), присвячена одній з найтрагічніших сторінок української історії – штучному голоду 1932-1933 років.

  • 24.02–14.04 м. Вроцлав, Центр історії «Заєздня» (вул. Ґрабішинська, 184).

«Злочини Росії» проти України – у масштабному виставковому проєкті в Польщі - Фото 1

«Образи війни» – виставка просто неба, яка наближує реальність війни через документальні фотографії видатного фотографа Патрика Ярача. Роботи автора, сфокусованого у своїй творчості на боротьбі за права людини в країнах Східної Європи, були опубліковані в The Times, Sky News, TVN24, Das Erste.

  • 16.02–11.03, м. Вроцлав, вул. Свідніцька (від вул. Казімєжа Вєлькєго до будинку опери);
  • 12.03–02.04, м. Вроцлав, плац перед Центром історії «Заєздня» (вул. Ґрабішинська, 184).

«Трибунал над Росією» – виставка робіт українських митців, серед яких відомий український художник #Neiavnmade, організована спільно з Фундацією «Музей перемоги над деспотизмом», виготовлена на замовлення Офісу Президента України, що унаочнює необхідність створення кримінального трибуналу за злочини, вчинені Росією в Україні.

  • 20.02–10.03, м. Вроцлав, Центр історії «Заєздня» (вул. Ґрабішинська, 184).

В рамах заходу також проводяться освітні заходи для дітей, що дозволяють познайомитись з історією українського мистецтва (більше за посиланням: https://fb.me/e/3rCtGZzdE) та авторські зустрічі.

«Злочини Росії» проти України – у масштабному виставковому проєкті в Польщі - Фото 2

Виставки циклу «Злочини Росії» проводить паралелі між політикою сталінської Росії щодо України 1932–1933 років і російським вторгненням 24 лютого 2022 року. Спроба РФ підкорити собі Україну стала головною причиною війни, що спалахнула в центрі Європи у 2014-му та розгорілася з новою силою два роки тому, так само як і організованого СРСР Голодомору 1932–1933 років, що забрав життя від 3,9 до 10,5 мільйонів українців.

Протягом століть Росія намагалася встановити свою владу на території України шляхом політичних, економічних, національних і культурних утисків, репресій української інтелігенції та дисидентів, вдаючись до масових злочинів проти цілого народу, що мало на меті знищення української державності.

Проведення циклу виставок «Злочини Росії» спрямовано на підтримку України в її боротьбі за свободу та незалежність, акцентуючи на історії російської агресії проти українців, котра триває віками. Наша мета – донести до свідомості європейців трагедію, яку переживає український народ щодня, порушити важливі питання про необхідність консолідації міжнародних зусиль щодо засудження злочинів тоталітаризму та відстоювання спільних цивілізаційних цінностей, демократії, основоположних прав і свобод людини, забезпечуючи розуміння історичних і сучасних контекстів конфлікту, викликаного тривалою історією деструктивної російської політики.

Більше інформації: https://zajezdnia.org

Інформація про проєкт українською мовою: https://zajezdnia.org/uk/cykl-wystawok-zloczyny-rosji/                           

Центр історії «Заєздня» – це культурний осередок, відкритий у 2016 році, під керівництвом Центру «Пам`яті і майбутнього». Основним напрямом діяльності Центру є дослідження історії Нижньої Сілезії, зокрема післявоєнної історії Вроцлава та діяльності руху «Солідарність» на теренах регіону. В основі Центру – сценографічна, інтерактивна та мультимедійна виставка «Вроцлав 1945–2016».

Після початку повномасштабного вторгнення Центр історії «Заєздня» засудив дії Росій та виступив на підтримку України, яка бореться за свою незалежність і демократичні цінності. Від 24 лютого 2022 року він регулярно проводить заходи, спрямовані на популяризацію української культури, зміцнення міжнародного розуміння та підтримки України й біженців. За цей період відбулися:

  • благодійний концерт «Life Will Win» за участі зірок української сцени: Олега Скрипки, Pianoboy, WellBoy, Злати Огнєвич, Монатіка та ін. (12 червня 2022 року);
  • виставка знищеної російської військової техніки «За нашу і вашу свободу» (липень 2022 року);
  • авторські зустрічі з українськими письменниками: Ларисою Ніцой, Сашком Лірником (20 травня 2022 року), Лесею Ворониною (9 липня 2022 року), Анною Ковальовою (3 вересня 2022 року);
  • виставка «Незасуджений геноцид українців повторюється» спільно з Національним музеєм Голодомору-геноциду в Києві (листопад 2022 – лютий 2023 року);
  • цикл лекцій, присвячених історії українського мистецтва (грудень 2022 – лютий 2023 року);
  • благодійний концерт гурту ТНМК на підтримку України «Вертеп у Вроцлаві» (21 січня 2023 року);
  • зустрічі для української громади (18 березня 2023 року);
  • покази українських фільмів: «Буча 22» (15 липня 2022 та 23 лютого 2023 року), «Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво» (19 травня 2022 року), «Мої думки тихі» (24 серпня 2022 року), «Вусатий фанк» (24 серпня 2023 року).

Крім того:

  • забезпечено безкоштовний вхід для українців до основної експозиції «Вроцлав 1945–2016» (від 24 лютого 2022 року до сьогодні);
  • організовано безкоштовні лекції з вивчення польської мови для українців;
  • проведено цикл освітньо-розважальних заходів для українських дітей.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
российская агрессия
Источник материала
loader
loader