Про це, як передає кореспондент Укрінформу, глава німецького уряду заявив під час так званого «громадського діалогу» в Дрездені.
«Taurus дальністю 500 кілометрів при неправильному використанні може досягти якоїсь конкретної цілі десь у Москві», - сказав Шольц.
За його словами, це означає залучення німецьких фахівців для програмування ракет, аби бути впевненими, що вони не полетять по неправильних цілях. Раніше Шольц неодноразово говорив, що німецькі ракети є набагато складнішими системами, ніж британські та французькі.
«Я думаю, що це неможливо… Я від самого початку чітко сказав: німецьких, натівських солдатів в Україні не буде… І моя позиція залишається незмінною», - підкреслив глава уряду.
Він також підтвердив своє переконання, що НАТО та його члени не повинні стати стороною війни. «Ми будемо запобігати ескалації, війні між Росією і Альянсом», - сказав канцлер.
Шольц зізнався, що його дратує критика за відмову надати ракети, адже Німеччина «передає набагато більше, ніж інші», і наразі є другим найбільшим постачальником озброєнь для України (а якщо Конгрес США не виділить нових коштів, то стане основним).
Водночас на закид одного з учасників зустрічі – мовляв, Берлін віддає перевагу військовій допомозі Україні замість пошуків дипломатичних шляхів, - глава уряду підкреслив, що Німеччина «мала зреагувати на надзвичайну ситуацію», коли найбільша за територією країна Європи силоміць спробувала змінити кордони, атакувавши другу за територією країну континенту. Шольц не погодився з твердженням, ніби Берлін не застосовує дипломатію, і нагадав, що він неодноразово говорив з Путіним, але це ні до чого не привело.
Як повідомлялося, бригадний генерал бундесверу у відставці Клаус Віттманн заявив, що ракети Taurus цілком могли б змінити ситуацію на фронті, тому Німеччина, декларуючи готовність допомогти Україні всім можливим, повинна якнайскоріше ухвалити рішення про їх передачу.
Фото: Deutscher Bundestag