Про це медзаклад повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Магніти були великого діаметру. Під їхньою вагою шлунок опустився до рівня тазових кісток. Тому спочатку візуально вони локалізувались у кишківнику. Проте ми провели пацієнтці додаткове рентгенодослідження у лежачому положенні, і зрозуміли, що сторонні тіла ще у шлунку, тож можна видалити їх ендоскопічно", - поінформував лікар-ендоскопіст Олег Кочеркевич.
Зазначається, що дівчинка сама розповіла мамі, що проковтнула магніти. Батьки звернулися у місцеву лікарню, де дитині зробили рентгенографію і далі направили до Львова у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.
За словами лікаря-ендоскопіста, дитині дуже пощастило, що магніти були склеєні між собою й одним конгломератом впали у шлунок.
Як розповіли медики Центру, випадки видалення стороннього тіла зі шлунково-кишкового тракту (ШКТ) трапляються часто.
За словами гастроентерологині Віти Волощук, маленькі діти пізнають світ на дотик і смак. Тому сторонні тіла у ШКТ найчастіше виявляють у дітей віком від 1 до 3 років. Старші діти та підлітки можуть проковтувати предмети навмисно, щоб привернути до себе увагу.
Медики наголошують, якщо є підозра, що дитина щось проковтнула, не намагатися дістати самостійно, а невідкладно звернутися по медичну допомогу.
Як повідомляв Укрінформ, отоларингологи двох лікарень Першого медичного об’єднання Львова врятували двомісячну дівчинку, видаливши кісту, через яку дитина не могла дихати.
Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр