В Україні знайшли кам’яні знаряддя, яким близько 1,4 млн років
В Україні знайшли кам’яні знаряддя, яким близько 1,4 млн років

В Україні знайшли кам’яні знаряддя, яким близько 1,4 млн років

Завдяки цій знахідці вчені змогли підтвердити теорію міграції різних видів Homo erectus.

На заході України археологи знайшли кам’яні знаряддя праці, яким близько 1,4 мільйона років. Вони є найдавнішими відомими артефактами в Європі, виготовленими давніми людьми. Про це Nature.

Зокрема, результати дослідження підтверджують теорію про те, що представники виду Homo erectus проникли в Європу зі сходу і поширилися на захід, ймовірно, вздовж долин річки Дунай.

“Досі не було вагомих доказів міграції зі сходу на захід. Тепер ми це маємо”, – каже співавтор дослідження Роман Гарба, археолог із Чеської академії наук у Празі.

Знаряддя праці були знайдені у 1980-х роках в українському селі Королево поблизу кордону з Румунією, але ніхто не міг їх точно датувати.

Археологи з Чеської академії наук використали метод датування на основі космогенних нуклідів, який допомагає визначити, як давно був похований мінерал. Команда підрахувала, що інструментам має бути 1,4 мільйона років.

Досі найдавнішими точно датованими свідченнями існування предків людини у Європі були скам’янілості та кам’яні знаряддя праці, знайдені в Іспанії та Франції. Обидва мають вік від 1,1 до 1,2 мільйона років.

Датування знарядь з-під Королево спонукає дослідників припустити, що предки людини, які їх виготовили, були єдиними архаїчними людьми, які жили за межами Африки приблизно 1,4 мільйона років тому.

Однак у найдавнішому шарі осадових відкладень в українському поселенні немає жодних скам’янілих людських останків, тому неможливо точно сказати, що інструменти були зроблені Homo erectus.

Раніше повідомлялося, що у неолітичному поселенні в Туреччині археологи виявили хліб, якому близько 8600 років.



Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader