Закон про мобілізацію спрямований на заміну 330 тисяч військових, котрі на фронті, – FT
Закон про мобілізацію спрямований на заміну 330 тисяч військових, котрі на фронті, – FT

Закон про мобілізацію спрямований на заміну 330 тисяч військових, котрі на фронті, – FT

Виданню у Міністерстві оборони зазначили, що новий закон про мобілізацію в Україні покликаний, щоб оновити правову базу перед очікуваною у 2024 році хвилею призову. Під час неї можуть поповнити українське військо 500 тисячами військовослужбовців.

Мобілізація замінить бійців на фронті

Як зазначають у Міністерстві оборони України, здебільшого відповідні зусилля спрямовані на те, щоб замінити 330 тисяч виснажених військовослужбовців. Мовиться про тих, хто зараз перебуває на полі бою.

У відомстві зазначають також, що новобранці, які залишилися, замінюватимуть собою поранених. Вони також покриватимуть інші військові потреби. У цьому питанні все залежатиме від того, яка ситуація на полі бою.

У виданні звертають увагу на те, що відповідний закон викликав чимало суперечок. Наголошують, що до нього законодавці внесли вже понад 4 тисячі поправок.

В ефірі телемарафону член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко дав коментар щодо публікації у FT.

Він зауважив, що багатьох військовозобов'язаних немає у реєстрах Територіальних центрів комплектації. Тому, наголосив Федієнко, їх "просто фізично і технологічно не бачать". За словами члена Комітету, відповідний законопроєкт був необхідним, щоб ТЦК мали можливість бачити військовозобов'язаних громадян України, які не стоять у них на обліку, але є в інших реєстрах. Водночас він додав, що коментувати публікацію Financial Times не може, бо у них – свої джерела.

Водночас він наголосив, що народні депутати повинні також дослухатися до військових. Тих, хто зараз боронить кожного з нас і нашу країну від російських загарбників.

Коротко про законопроєкт про мобілізацію

  • Нагадаймо, що до Верховної ради наприкінці січня уряд вніс оновлений законопроєкт про мобілізацію. У ньому пропонують внести зміни до порядку проведення набору до війська.
  • Зауважимо, що наприкінці грудня запропонували перший варіант відповідного документу. Втім, він зазнав нищівної критики, після чого його відкликали.
  • Перше читання новий законопроєкт уже пройшов. Парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки наразі займається розглядом понад 4 тисяч поправок. Федір Веніславський зазначав, що найбільша частина з них стосується як аспірантів, так і тих, хто доглядає за людьми з інвалідністю.
  • Згідно з очікуваннями, у другому читанні законопроєкт про мобілізацію розглядатимуть наприкінці березня у другому читанні. Водночас глава Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що на терміни розгляду впливатиме те, скільки часу піде на розгляд правок у комітеті.
Теги по теме
Верховная Рада
Источник материала
loader
loader