Як передає Укрінформ, про це музей повідомив у Фейсбуці.
«Ідентифікація вкрадених творів мистецтва триває. Знову повертаємось до цього кадру, знятого для пропагандистського сюжету у вересні 2023 року в Центральному музеї Тавриди. Нагадуємо, що у цій кримській установі окупанти зберігають викрадені з Херсона твори мистецтва. На відео вдалось розпізнати ще дві незаконно вивезені роботи, тож кількість ідентифікованих творів сягнула 96», - йдеться у повідомленні.
Зокрема, працівники херсонського музею ідентифікували роботу Ярослава Прохазки (1886-1949) «Вид з косогору на Прагу».
Як зазначається, це чеський живописець, член Празької спілки художників, відомий як майстер пейзажів, особливо міських. Він умів передавати особливий настрій міських куточків і провулків. На творчість живописця вплинув рух імпресіонізму, однак у його роботах присутні й елементи романтизму. Прохазка виставляв свої твори на численних персональних і групових виставках у Чехії та Європі, зокрема в Парижі, Осло та Копенгагені. За серію картин європейських міст у 1931 році він був відзначений щорічною премією Празької Академії мистецтв.
Ще одна робота - Івана Старенкова (1955-2010) «Зелений день». Цей херсонський художник-нонконформіст був відомий своїм нестандартним підходом до живопису, його прагнення нових тем і уникнення реалістичного трактування додало в мистецтво регіону ноту свіжості. «Зелений день» – не єдина вкрадена росіянами картина Старенкова, але друга, яка точно перебуває в Криму, в Центральному музеї Тавриди. На цьому ж кадрі можна побачити його полотно «Терція», ідентифіковане раніше.
Як повідомляв Укрінформ, працівники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка взялися ідентифікувати викрадені твори мистецтва, які «випливли» у Криму.
Ірландський музей сучасного мистецтва в Дубліні представив на своїй платформі проєкт про роботи, викрадені російськими загарбниками з Херсонського художнього музею ім. Олексія Шовкуненка.