Стартап Interlune хоче почати видобуток корисних копалин на Місяці до 2030 року
Стартап Interlune хоче почати видобуток корисних копалин на Місяці до 2030 року

Стартап Interlune хоче почати видобуток корисних копалин на Місяці до 2030 року

Деталі

Interlune хоче стати першою в історії приватною компанією, яка видобуватиме природні ресурси Місяця, продаючи їх на Землі. Спочатку стартап зосередиться на гелії-3 – ізотопі гелію, створеному Сонцем у процесі термоядерного синтезу. Згідно з дослідженнями вчених, на Місяці його багато.

Роб Мейерсон, один із засновників Interlune і колишній президент Blue Origin, сказав, що компанія сподівається запустити свій комбайн під час однієї з майбутніх комерційних місячних місій за підтримки NASA. За словами Мейерсона, план полягає в тому, щоб мати тестову установку на Місяці до 2028 року і почати операції до 2030 року.

Ресурс, на який вона націлена, гелій-3, може бути використаний на Землі для таких застосувань, як квантові обчислення, медична візуалізація і, можливо, колись у майбутньому, як паливо для термоядерних реакторів. Гелій-3 приноситься на Місяць сонячним вітром і, як вважається, залишається на поверхні, затримуючись у ґрунті, тоді як у випадку Землі він блокується магнітосферою.

Interlune має на меті розкопати величезні обсяги місячного ґрунту (або реголіту), переробити його та видобути газ гелій-3, який потім відправить назад на Землю. Окрім власного місячного комбайна, Interlune планує запустити роботизований посадковий апарат для оцінки концентрації гелію-3 у вибраній точці на поверхні.

Вперше в історії видобуток природних ресурсів на Місяці є технологічно та економічно можливим,
– каже Роб Мейерсон.

До команди засновників увійшли сам Мейерсон і колишній головний архітектор Blue Origin Гері Лай, астронавт "Аполлона-17" Гаррісон Шмітт, колишня керівниця Rocket Lab Індра Хорнсбі та Джеймс Антифаєв, який працював над проєктом висотної повітряної кулі Loon для компанії Alphabet.

Теги по теме
Космос Техно
Источник материала
loader
loader