На дні Чорного моря археологи виявили артефакти яким 2400 років
На дні Чорного моря археологи виявили артефакти яким 2400 років

На дні Чорного моря археологи виявили артефакти яким 2400 років

Десятки історичних артефактів, датованих 4 століттям до н.е. – 12 століттям н.е., були знайдені під час підводних розкопок в регіоні Керпе.

Під час підводних розкопок у турецькій бухті Керпе археологи знайшли стародавні артефакти, що датуються IV століттям до нашої ери – XII століттям нашої ери. Про це Arkeonews.

Це перші наукові підводні розкопки історичної бухти Керпе, яка колись була важливим торговим пунктом. Вони розпочалися у 2020 році.

Стародавня бухта Керпе розташована в районі Кандирі провінції Коджаелі на узбережжі Чорного моря в Туреччині. У перекладі з грецької назва означає “глечик” або “горщик”. Колись тут був важливий торговельний порт.

Команда вчених працювала на відстані 80 метрів від берега і на глибині чотирьох метрів, на площі приблизно 2 000 квадратних метрів.

Під час розкопок з-під води було витягнуто залишки комерційних амфор, датованих 4 століттям до н.е. до 12 століття н.е., до червонолощеної кераміки, світильників, фрагментів труб, різних культурних цінностей, що належать до османського періоду та залишків корабельних аварій.

Раніше повідомлялося, що у місті Аахен в Німеччині виявили давньоримську оборонну стіну, датовану III століттям.



Теги по теме
Турция Черное море
Источник материала
loader
loader