Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.
«Вперше в історії для збереження їжаків ми використовуємо штучний інтелект, щоб відкрити нові можливості, і це надзвичайно цікаво. Попередні дослідження вже оцінювали популяцію їжаків, але їхнього ретельного загальнонаціонального дослідження досі не проводилося», - заявила Генрієтта Прінгл, координаторка Національної програми моніторингу їжаків (NHMP) у благодійній організації People's Trust for Endangered Species.
Зазначається, що зображення колючих ссавців, які подорожують міськими парками, приватними садами, лісами та сільськогосподарськими угіддями, будуть зроблені камерами та відфільтровані штучним інтелектом, який вже навчений відрізняти дику природу від людей.
Потім зображення будуть надіслані людям, які оберуть ті світлини, на яких зображені їжаки, і вже тоді їх надішлють аналітикам, які зафіксують кількість і місцезнаходження ссавців.
У NHMP сподіваються завдяки цьому методу отримати дані популяції їжаків у різних середовищах проживання по всій країні; показати, як вони змінюються з року в рік, а також згодом дати оцінку популяції їжаківу Великій Британії.
Як повідомляв Укрінформ, українські стартапери створили ошийник-комунікатор для котів, який за допомогою штучного інтелекту перекладає звуки тварини у зрозумілу для людини форму. Працює гаджет на зразок фітнес-браслета.