19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Євгенія Кравчук: навряд чи Україні вдасться приструнити Х, тік-ток та телеграм
Євгенія Кравчук: навряд чи Україні вдасться приструнити Х, тік-ток та телеграм

Євгенія Кравчук: навряд чи Україні вдасться приструнити Х, тік-ток та телеграм

Депутатка проти обмежень Україною соцмереж, через які найчастіше поширюється ворожа дезінформація.

Україні не варто самотужки якось обмежувати соцмережі Х (твіттер), тік-ток чи телеграм, вважає народна депутатка України та заступниця голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. Про це вона сказала під час панельної дискусії «Об’єднані комунікаційні зусилля України та західних партнерів: чи можлива міжнародна коаліція в інформаційному секторі і якою вона може бути» на «Kyiv Stratcom Forum 2024».

«Дезінформація дуже часто у соцмережах, координується і вона доволі масштабна і розраховувати, що Україна якимось чином приструнить Х, чи приструнить тік-ток, чи телеграм — мені здається, це було б дуже негідно й, очевидно, це можна робити тільки разом із країнами, рекламним ринком яких ці платформи дорожать», — сказала Євгенія Кравчук, маючи на увазі, що Україні подібні дії щодо обмеження діяльності деяких соцмереж варто синхронізувати із Європейським Союзом.

Окрім того, Євгенія Кравчук говорила про те, наскільки важливо Україні розвивати англомовні, а також іспано- та франкомовні медіа. Вона зазначила, що це робить «Укрінформ», однак, на її думку, цього недостатньо. Проте щодо іномовлення Євгенія Кравчук не сказала, що воно має бути англійською чи іншими мовами, а лише пояснила, що російською воно потрібне російськомовним жителям країн Балтії.

«Є питання, яке мені б хотілося проговорити без зайвих кліше, — це іномовлення російською мовою, бо я, направду отримую запити від колег із країн Балтії і вони зацікавлені, щоб таке іномовлення російською було, щоб російськомовні громадяни країн Балтії мали альтернативу. Слава Богу, санкції Євросоюзу на російські канали накладені, але це все одно зона інтернету і вона доволі така сіра в цьому плані і зрозуміло, що має бути альтернатива», — сказала вона.

Детальніше про українське іномовлення можна почитати в матеріалі «Детектора медіа» «Від УТР до “FreeДому” та “Дому”. Історія українського іномовлення».

Читайте також:

  • Микита Потураєв: Законопроєкт про регулювання платформ доступу до інформації — пробний шар, який допоможе розробити ефективне законодавство
  • Ілларіон Павлюк пояснив, як українська влада має комунікувати тему мобілізації
  • Михайло Федоров: «Нам потрібно запропонувати світу нову адженду, як боротися з дезінформацією»
  • Андрій Коваленко, ЦПД: Російська пропаганда намагається збільшити відсоток українців, які згодні на мир за будь-яких умов
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
Поделиться сюжетом