19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Знайшли союзників: чого прагне Кремль, виключаючи Талібан зі списку терористів
Знайшли союзників: чого прагне Кремль, виключаючи Талібан зі списку терористів

Знайшли союзників: чого прагне Кремль, виключаючи Талібан зі списку терористів

Офіцер ЗСУ, політолог Тарас Березовець розповів 24 Каналу, що Кремль після теракту в "Крокус Сіті Холі", відповідальність за який взяла на себе ІДІЛ, шукає нових союзників. Навіть серед визнаних у світі терористичних організацій.

Процес розпочався і в інших країнах

Офіційне визнання Росією Талібану, яке може відбутися в майбутньому, напряму пов'язано з тим, що Москва намагається створити нові альянси в боротьбі проти ІДІЛ.

Росіяни вирішили, що найкращим шляхом боротьби з ІДІЛ буде піти на ще глибшу співпрацю з Талібаном – тепер вже юридично закріплену, та визнати його офіційно. Попри те, що досі таліби та їхня держава досі в Росії вважається терористичною організацією.

Таліби та Ісламська держава – смертельні вороги, і доволі давно. З погляду ІДІЛ, таліби є зрадниками та відступниками, тому що вони порушили негласний кодекс терористів, пішли на співпрацю зі злочинними режимами, зокрема Владіміра Путіна. Саме ці режими, які ставлять собі на меті знищення ісламських осередків,
– пояснив політолог.

Росіянам доведеться:

  • скасувати терористичний статус Талібану;
  • офіційно визнати їхню державу, уряд;
  • вимагати їхнього вступу до ООН та інші представництва (за логікою росіян).

Це розмивання дуже тонких кордонів визнання їх між "терористами" та "борцями за свободу". Ця межа дуже небезпечна, тому що сьогодні можна визнати режим талібів, а завтра хтось визнає легітимний статус Ісламської держави,
– зауважив він.

Водночас цей процес вже розпочався і в інших країнах. Так, уряд Іспанії схиляється до того, щоб визнати Палестинську державу. Якщо це справді станеться, то це означає, що крига скресла, і далі може розпочатися незворотній процес.

"Палестинську державу і зокрема причетну до неї організацію ХАМАС багато країн вважають також терористичною. Це небезпека, яка має далекосяжні наслідки", – наголосив Тарас Березовець..

Талібан

Виник у 1994 році в Афганістані як радикальний ісламістський рух. Таліби воювали з армією США, проте після виводу американських військ з території Афганістану у 2021 році, Талібан захопив територію країни. Визнаний терористичною організацією, зокрема в Росії. Проте у березні 2022 року Кремль встановив дипломатичні відносини з Афганістаном.

Теракт в "Крокус Сіті Холі": що відомо

  • В Підмосков'ї 22 березня сталася стрілянина в концертному залі. Внаслідок теракту загинуло 145 людей. Російські силовики затримали громадян Таджикистану, яких підозрюють у здійсненні стрілянини.
  • Відповідальність за нього взяла на себе ІДІЛ. Проте Кремль звинувачує в організації Україну. Також російський генерал-майор Владімір Овчінскій "припустив", що за виконавцями теракту стоять західні спецслужби, які вживили чипи в мозок терористам із Таджикистану. За його "версією", їм "відключили свідомість", нібито використавши "у комплексі" психотропні речовини, нейропсихологічне програмування і "вставлені чипи".
  • Водночас Путіна попереджали про можливий теракт Сполучені Штати та навіть Іран, одна російське керівництво імовірно проігнорувало попередження.
Теги по теме
Россия
Источник материала
Поделиться сюжетом