Про це він сказав у інтерв’ю Bloomberg, передає Укрінформ.
Зазначається, що бомбардування Росією українських енергетичних об’єктів протягом останніх тижнів були масштабнішими та краще спланованими, ніж атаки в попередні два роки. Це призвело до виведення з ладу генеруючих потужностей і обмеження енергопостачання.
«Руйнування були значні – і в електроенергетиці, і в електропередачі. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштаби збитків, оскільки багато об’єктів все ще в руїнах, і ми не можемо до них дістатися», – сказав Галущенко.
Загальні збитки офіційно не підраховані, хоча Галущенко сказав, що вони вже вимірюються мільярдами гривень і можуть продовжувати зростати. За його словами, масштаби можуть досягти мільярдів доларів.
«Галущенко зазначив, що Україна шукає необхідне енергетичне обладнання по всьому світу — і зокрема в сусідніх країнах — для заміни свого пошкодженого обладнання. Однак зусилля можуть бути марними, якщо Україна не матиме достатньо протиповітряної оборони, сказав він», - пише Bloomberg.
Теплові та гідроелектростанції України стали головним об’єктом атак Росії цієї весни. Ці атаки загрожують не лише втратою електроенергії, а й екологічними катастрофами, наголосив Галущенко.
«Атаки на гідроелектростанції є актами тероризму та воєнними злочинами, оскільки вони впливають не лише на виробництво енергії, а й на роботу дамб на річках», – пояснив міністр.
За його словами, мета Росії – зруйнувати українську економіку. Більше пошкодження мережі ускладнить ситуацію влітку, коли споживання досягне свого піку, додав Галущенко.
«Ми обов'язково будемо спілкуватися з людьми. Кожен хоче жити комфортно, але ми повинні думати про те, що зараз є обмеження... Залежно від ситуації в липні-серпні ми будемо просити людей максимально економити. Росіяни не можуть викликати повторення відключень 2022 і 2023 років. Навіть у разі величезних збитків ми матимемо базову генерацію, яка покриває від 30% до 50% наших потреб», - сказав міністр.
Галущенко не виключив підвищення тарифу на електроенергію для населення та зазначив, що уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту енергооб’єктів. У червні минулого року після зимових атак Київ підвищив ціну на електроенергію майже вдвічі.
«Сьогодні ситуація ще складніша, порівняно з минулим роком, оскільки ми втратили багато гідроелектроенергії і змушені проводити планові ремонти атомних блоків», — сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що протягом останніх тижнів Росія знищила 80% теплоелектроцентралей нашої держави.