Військові США та Китаю відновили переговори щодо оперативної безпеки
Військові США та Китаю відновили переговори щодо оперативної безпеки

Військові США та Китаю відновили переговори щодо оперативної безпеки

Військові делегації Сполучених Штатів і Китаю цього тижня, вперше за понад два роки, провели зустріч на робочому рівні та обговорили небезпечні й агресивні інциденти між їх військовими кораблями та літаками в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони США.

Переговори, які тривали з середи по четвер на Гаваях, ознаменували відновлення функціонування робочої групи Військово-морської консультативної угоди (MMCA), серії щорічних діалогів між військовими США й Китаюз оперативної безпеки, і стали першою такою зустріччю з грудня 2021 року.

У повідомленні Пентагону йдеться, що в ході засідання були проаналізовані небезпечні події та інциденти за останні два роки і обговорено шляхи підтримання оперативної безпеки й професіоналізму військовими двох країн.

В американській делегації повідомили, що між 2021 і 2023 роками США задокументували понад 180 ризикованих повітряних перехоплень китайцями їх літаків у регіоні, але протягом останніх кількох місяців помітили зменшення небезпечної поведінки й інцидентів між військовими літаками та кораблями двох країн.

Натомість Штати непокоїть небезпечна поведінка Китаю щодо неамериканських морських операцій у регіоні, зокрема, Філіппін у Південно-Китайському морі, тож США обіцяють продовжувати тиснути на Китай у цих питаннях.

«Сполучені Штати продовжуватимуть безпечно та професійно діяти в Індо-Тихоокеанському регіоні, де це дозволено міжнародним правом, і ми серйозно ставимося до цієї відповідальності. Відкритий, прямий і чіткий зв’язок із НВАК (Народно-визвольна армія Китаю – ред.) та з усіма іншими військовими силами в регіоні має надзвичайно важливе значення для уникнення нещасних випадків і непорозумінь», - заявив голова американської делегації полковник Ян Френсіс.

У повідомленні Міноборони КНР про зустріч, серед іншого, ідеться, що Китай рішуче виступив проти будь-яких спроб поставити під загрозу його суверенітет і безпеку в ім’я свободи судноплавства та польотів, вочевидь маючи на увазі діяльність у районах, контрольованих сусідніми країнами, на які претендує КНР.

«Китайська армія продовжить реагувати на всі небезпечні та провокаційні дії відповідно до законів і правил, твердо відстоюватиме свій територіальний суверенітет і морські права та інтереси, а також захищатиме регіональний мир, стабільність і процвітання», - заявили в китайському оборонному відомстві.

Про відновлення діалогу в рамках MMCA домовились лідери США і Китаю на саміті в Каліфорнії у листопаді минулого року.

Вже наступного місяця, у грудні, відбулись перші переговори між головою Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США генералом Чарльзом Брауном і його китайським колегою генералом Лю Чженлі, а в січні високопоставлені військові чиновники США і Китаю відновили переговори стосовно координації американсько-китайської оборонної політики, востаннє проведені у вересні 2021 року.

Як повідомляв Укрінформ, лідер Китаю Сі Цзіньпін під час телефонної розмови з президентом США Джо Байденом у вівторок увечері заявив, що Китай і Сполучені Штати мають співіснувати в мирі та прагнути взаємовигідної співпраці, а не скочуватися до конфлікту або конфронтації.

Фото: Міноборони США

Теги по теме
США Китай
Источник материала
loader
loader