Ілон Маск розповів про плани з колонізації Марса
Ілон Маск розповів про плани з колонізації Марса

Ілон Маск розповів про плани з колонізації Марса

Цього тижня в обліковому записі SpaceX в соцмережі X (колишня Twitter) з’явився запис презентації, який нещодавно пройшов на базі Starbase, що належить компанії, розташованої в Бока-Чика, штат Техас. Провів презентацію глава SpaceX Ілон Маск (Elon Musk), який у ході свого виступу розповів про майбутні випробувальні польоти космічного корабля Starship і плани компанії з організації на Марсі автономної людської колонії в майбутньому.

Мільярдер повідомив, що четвертий тестовий політ системи Starship планується «приблизно через місяць або близько того» . Це узгоджується з раніше заявою президента SpaceX Гвінн Шотвелл (Gwynne Shotwell), яка ще минулого місяця говорила, що наступний політ Starship запланований на початок травня і залежатиме від того, чи вдасться компанії отримати новий дозвіл на запуск від Федерального управління цивільної авіації (FAA) США.

Якщо компанія зможе дотримуватись заданого графіка, то четвертий тестовий політ відбудеться менш як через два місяці після проведення попереднього пуску. Головна мета випробування полягає в тому, щоб розгінний блок Starship зумів пройти «режим високого нагріву» при вході в атмосферу і «контрольовано впасти» в океан. Нагадаємо, під час третього польоту системи Starship космічний корабель було втрачено за кілька хвилин після входу в атмосферу.

Ще Маск сказав, що наступний політ Starship буде пов’язаний із відпрацюванням технології посадки ракети-носія Super Heavy. У рамках четвертого тестового пуску SpaceX спробує посадити носій на віртуальну вежу в Мексиканській затоці. Це стане черговим кроком на шляху відпрацювання контрольованої посадки гігантської ракети.

Маск зазначив, що у разі успішної посадки носія на «віртуальну вежу» в ході четвертого тестового польоту вже наступного разу SpaceX спробує здійснити реальну посадку прискорювача, для захоплення якого при приземленні будуть використовуватися маніпулятори «Мехазили» — спеціальної башти-ловця для ракет-носіїв. . «Ймовірність того, що цього року нам вдасться зловити ракету-носій за допомогою маніпуляторів «Мехазили», становить від 80% до 90%» , — заявив мільярдер. Він також зазначив, що відновлення корабля Starship перед повторним використанням займатиме більше часу і компанія має намір провести не менше двох успішних керованих приводів апарату в океані, перш ніж намагатись посадити його на території Starbase. На думку Маска, вже наступного року SpaceX зможе повторно використати корабель Starship в одному з космічних польотів.

Паралельно з цим компанія працює над розширенням виробництва з підтримки більш щільного графіка проведення пусків у майбутньому. Разом із новим заводом із виробництва ракет Starship компанія зводить другу пускову вежу на території Starbase і очікує, що ще одну пускову вежу на майданчику космодрому на мисі Канаверал у Флориді буде введено в експлуатацію до середини наступного року. Протягом цього року SpaceX також планує зробити шість прискорювачів Super Heavy. «Нам, ймовірно, слід очікувати, що ми проводитимемо тут дослідно-конструкторські пуски, тестуватимемо щось нове, будуватимемо ракети, і тоді, ймовірно, більша частина операційних пусків здійснюватиметься з мису», — заявив Маск під час свого виступу.

Крім цього, SpaceX працює над покращенням двигунів Raptor, які використовуються не тільки в прискорювачі Super Heavy, але й на самому кораблі Starship. За словами Маска, покращені двигуни Raptor 3 зможуть видавати до 280 метричних тонн-сили тяги проти 230-ти, що видаються двигунами поточного покоління. В кінцевому рахунку SpaceX розраховує покращити двигуни таким чином, що вони зможуть видавати понад 300 тонн сили тяги. Такі двигуни планується використовувати з більш потужною ракетою та кораблем Starship 2, що дозволить доставляти на орбіту понад 100 тонн вантажу. Причому вся система буде повністю багаторазовою. Майбутній Starship 3 зможе виводити в космос понад 200 метричних тонн вантажу і буде багаторазовим. При цьому бізнесмен не уточнив, коли саме компанія планує розпочати експлуатацію досконаліших кораблів Starship.

Незважаючи на це, бізнесмен упевнений, що запуск Starship 3 коштуватиме дешевше, ніж оригінальна ракета SpaceX Falcon 1, ціна якої становила близько $10 млн. Цьому сприятиме можливість використання системи багаторазово. За оцінками мільярдера, вартість запуску Starship у майбутньому може становити від $2 до $3 млн. «Це свого роду немислимі цифри. Ніхто ніколи не думав, що це можливо. Однак для досягнення цієї мети нам не доведеться порушувати закони фізики», — заявив Маск.

Бізнесмен не оминув і тему колонізації Марса. За його словами, для польоту на Червону планету потрібно шість дозаправок корабля Starship на орбіті. Для цього планується відпрацювати технологію космічної дозаправки з використанням спеціального апарату з паливом, який перебуватиме на орбіті Землі та з яким Starship стикуватиметься перед польотом до Марса. Ще було сказано, що для успішної посадки корабля на поверхні Червоної планети посадкові майданчики слід розміщувати в низинах для забезпечення достатньої атмосфери для уповільнення зниження. Крім того, вони повинні знаходитись недалеко від екватора, оскільки автономна база людей на Марсі має отримувати достатньо сонячного світла для вироблення потрібної кількості енергії.

Що стосується зворотних польотів, то, на думку, Маска, багато людей, які зважилися на політ до Марса, вже не повернуться на Землю. Однак довгострокова мета SpaceX полягає в тому, щоб у майбутньому люди могли пересуватися між планетами. Компанія також має намір збудувати значно більше кораблів, ніж прискорювачів. Це пов’язано з тим, що найімовірніше кораблі будуть повторно використовуватися на Марсі для видобутку ресурсів.

Источник материала
loader
loader