Про це 24 Каналу заявив голова Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко, зауваживши, що з технічного боку українська держава робитиме усе можливе та працюватиме з Європейською комісією. Він додав, що ніхто не вірить у те, що Угорщина ці пів року даватиме "зелене світло".
"Не дивно, що якраз тема щодо визначення конкретних рамок нашого діалогу з Європейським Союзом, наших перемовин щодо майбутнього членства, все-таки намічається на другу половину червня, коли бельгійське очолювання буде вже підходити до свого завершення", – сказав Чаленко.
До того ж зрозуміло, що додатково впливатимуть і вибори в США. Це матиме опосередкований політичний вплив.
Голова Центру аналізу та стратегії зауважив, що Угорщина матиме додаткову платформу, аби розказувати, що "Україну треба менше підтримувати та взагалі треба позбавляти підтримки". Усе, мовляв, для того, аби створювати умови для переговорів із Росією. Тобто тези угорського прем'єра Віктора Орбана лунатимуть у рази більше.
Зокрема, можуть використовувати, звичайно, і теми військовополонених, і інші гуманітарні питання, щоб показати "людськість" Орбана в цій позиції, що російська сторона "дійсно прагне до комунікації",
– припустив Ігор Чаленко.
Тобто Угорщина намагатиметься поставити Київ у максимально невигідні умови.
Голова Центру аналізу та стратегії зазначив, що Віктор Орбан спробує "вхопити" результати виборів до Європарламенту. Мовляв, там частково збільшиться відсоток правих сил.
Позиція Угорщини щодо України
- Україна працює над тим, аби Угорщина розблокувала500 мільйонів євро військової допомоги для української держави. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що мовиться про розблокування восьмого траншу у межах Європейського фонду миру. Нині робота щодо цього триває.
- Тим часом Будапешт проти використання доходів від заморожених активів Росії для військової допомоги Україні. Утім, Угорщина не проти, аби ці гроші пішли на інші потреби української держави. Може йтися, наприклад, про повоєнну відбудову України.
- Голова ОПУ Андрій Єрмак зустрівся із міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто. Політики обговорили проблемні питання у відносинах між країнами. Єрмак заявив, що з 11 пунктів, які запропонувала Угорщина, фактично узгодилиуже 5.