Українська кіноакадемія повідомила, що запускає нову грантову програму для українських сценаристів та продюсерів, які від сьогодні можуть подавати заявки на отримання наставницької і фінансової підтримки для своїх проєктів. Заявки прийматимуть до 17 квітня.
Програма передбачає гранти по 10 000 доларів США на підтримку 20 проєктів з розробки сценарію повнометражного художнього фільму для команд сценаристів та продюсерів, які мають громадянство України.
Крім цього, кожна з команд-учасниць грантової програми братиме участь у майстер-класах, розроблених EAVE (одна з провідних освітніх програм для продюсерів у Європі з унікальною глобальною мережею. — ред.), та отримає індивідуальні консультації і наставництво від експертів EAVE щодо написання сценарію, фінансування та маркетингових стратегій для їхніх проєктів.
У своєму повідомленні Українська кіноакадемія нагадує, що вже протягом останніх двох років співпрацює з Netflix, аби надавати підтримку українським кінематографістам та професіоналам телеіндустрії, які стикнулися з наслідками повномасштабного російського вторгнення. Грантова програма для сценаристів та продюсерів, створена за ініціативою Netflix Fund for Creative Equity, — продовження цієї співпраці.
За даними Української кіноакадемії, на сьогодні 200 фахівців кіногалузі отримали стипендії для реалізації своїх творчих проєктів. Ще 650 українських кінематографістів, сценаристів, продюсерів та інших представників галузі за підтримки Netflix отримали навчання та наставництво.
Підтримка Netflix також дозволила Українській кіноакадемії надати допомогу у форматі грантів на розробку сценарію 48 проєктам, ще 10 кінопроєктів отримали фінансову допомогу на етапі постпродакшну.
Читайте також:
- Українська кіноакадемія оголосила список фільмів, які отримають гранти на постпродакшн від Netflix
- Гранти Netflix: кінематографісти обурені умовами конкурсу, а Українська кіноакадемія вважає їх прозорими
Українська кіноакадемія — українська асоціація експертів та професіоналів у галузі кіно й кіновиробництва. Заснована у 2016 році для підтримки й розвитку сучасного українського кіно. З 2017 року Українська кіноакадемія щорічно вручає Національну кінопремію України «Золота дзиґа» за професійні досягнення у розвитку українського кіно. Головний символ кінопремії — статуетка «Золота дзиґа» — символізує швидкий і невпинний розвиток українського кіно.
Netflix — один зі світових лідерів серед сервісів розважального контенту. Вже 260 мільйонів користувачів із платними підписками в більш ніж 190 країнах світу дивляться телесеріали й фільми, а також завантажують ігри різноманітних жанрів різними мовами. Підписники можуть дивитись відео без обмежень будь-де й будь-коли. Почати, призупинити й продовжити перегляд можна коли завгодно.
Читайте також:
- Ольгу Бесхмельниціну обрали головою правління Української кіноакадемії на два роки
Фото: фейсбук-сторінка Української кіноакадемії
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.