Ухилянтів планують позбавляти права на керування транспортом: яку схему пропонують
Ухилянтів планують позбавляти права на керування транспортом: яку схему пропонують

Ухилянтів планують позбавляти права на керування транспортом: яку схему пропонують

Напередодні ввечері керівник Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев опублікував текст законопроєкту із правками, який 10 квітня виносять у залу Верховної Ради.

Як ухилянтів обмежуватимуть у праві керувати транспортом

У проєкті закону мовиться – якщо громадянин України у строки, встановлені законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не виконав вимоги ТЦК та СП про виконання обов'язку (обов'язків) військовозобов'язаним, резервістом, то:

  • ТЦК та СП звертається до суду з позовною заявою. У ній мовиться про застосування судом тимчасового обмеження такої особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації:
  • військкомат подає позов до суду протягом 30 днів з дня виникнення підстав, що дають ТЦК та СП право пред'являти позовні вимоги, відповідно до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Суд розглядає позов в письмовому провадженні протягом 30 днів з дня відкриття провадження у справі, а за ініціативою суду чи клопотанням сторони – з проведенням судового засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає її розгляду,
– мовиться в документі.

Проте суд може відмовитись приймати позов, якщо ТЦК та СП не доведуть, що:

  • громадянин не виконав обов'язки, передбачені законом,
  • особу не можна було привести до ТЦК та СП без цієї міри.

Рішення суддів за цим позовом підлягають негайному виконанню. На апеляцію є 15 днів.

Проте суд не задовольнить вимогу про тимчасове обмеження особи у праві керування транспортом під час мобілізації, якщо:

  • встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела засобів для існування;
  • особа використовує транспортний засіб у зв'язку з інвалідністю чи перебуванням на її утриманні особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю.

Окрім того, суд закриває провадження, якщо військовозобов'язана особа виконала вимоги ТЦК та СП.

У документі мовиться, що тимчасові обмеження встановлюються до того часу, поки особа не виконає вимоги ТЦК та СП або військкомат їх не відкличе (відповідно до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію").

Що відомо про проєкт закону про мобілізацію

  • Після голосування Радою за проєкт закону про мобілізацію в першому читанні нардепи розглядали понад 4 тисячі правок. Тільки 9 квітня Комітет з питань оборони та розвідки завершив розгляд законопроєкту про мобілізацію. Вже 10 квітня 2024 року документ має бути у Верховній Раді.
  • Нардеп Ярослав Железняк пояснив, що 10 квітня Верховна Рада почне розглядати закон у другому читанні з відхилених правок. 11 квітня розглядатимуть враховані Комітетом правки. Тобтовсе вирішуватиметься саме 11 квітня.
  • Відомо, що Комітет залишив деякі обмеження. Зокрема, консульські послуги за кордоном надаватимуть громадянам України тільки у випадку, якщо вони мають військово-обліковий документ.
Теги по теме
Верховная Рада Транспорт Законодавство
Источник материала
loader
loader