Колись Сонце помре: що буде далі
Колись Сонце помре: що буде далі

Колись Сонце помре: що буде далі

Колись Сонце помре: що буде далі

У певний момент наша зірка перетвориться на білого карлика.

Колись Сонце завершить своє життя і помре. Зірка не може жити вічно, у певний момент елементи, які живлять її ядерний синтез, закінчаться, і Сонце перетвориться на білого карлика. Спочатку воно розшириться до розмірів червоного гіганта, радіус якого може досягати Марса, а потім викине зовнішній матеріал, а ядро колапсує, перетворившись на залишок, що світиться жаром, що залишився після смерті зірки.

Вчені мають досить чіткі уявлення про те, що буде з самим Сонцем. Цей процес розпочнеться за п'ять мільярдів років. Але що буде із планетами? Відповідь на це питання знайшла група вчених під керівництвом фізика Аморрата Аунгверойвіта з Університету Наресуан у Таїланді, повідомляє Science Alert.

Дослідники проаналізували довгострокові зміни яскравості трьох білих карликів, а потім екстраполювали ці дані, щоб з'ясувати, що це означає для їхніх планетних систем.

На той час, як Сонце помре, людство вимре чи переселиться інші планеты. Але Землі буде несолодко. Загибель зірки призведе до катастрофічних наслідків для планетної системи.

Меркурій та Венера зникнуть, як і всі інші об'єкти у внутрішній Сонячній системі. Помираюча зірка розірве і поглине їх, як «спагетті».

Земля може вижити або загинути, все залежить від того, як зміниться її орбіта у зв'язку зі зменшенням маси Сонця та зміною взаємодії між планетами. І якщо їй вдасться уникнути загибелі, вона відрізнятиметься від того світу, який ми знаємо зараз.

Як вчені змогли дійти таких висновків, вивчаючи білі карлики? Для цього потрібно дослідити зміни їхньої яскравості. Коливання зоряного світла можуть свідчити про кілька процесів. Але якщо вони регулярні, можуть вказувати на те, що навколо зірки обертається якийсь об'єкт, періодично блокуючи частину світла від неї.

У ході дослідження вчені проаналізували три зірки, зміни яскравості яких спричинені обертанням навколо них уламків сміття. Дані було зібрано за 17 років.

Усі три зірки мали свідчення транзиту, які вказували на те, що навколо них обертаються гігантські хмари уламків. Ці уламки розпадалися на все дрібніший пил, а потім зникали, оскільки пил падав на зірку.

Одна зірка пережила катастрофічну подію 2010 року, а інша – 2015 року. Третя зірка переживала події затемнення кожні кілька місяців та хаотичні коливання у масштабі хвилин. Але тепер усі три об'єкти поводяться «нормально», без затемнень.

Це вказує на те, що розчленування та поїдання планет відбувається доволі швидко. Але якщо Земля все ж таки закінчить життя таким чином, «поїдання» буде не таким жорстоким. Швидше за все, її просто «проковтнуть» оболонки Сонця, що розширюються.

Раніше вченим вдалося зафіксувати явище, схоже на веселку, за межами Сонячної системи.

Источник материала
Поделиться сюжетом