Розформування 67-ї бригади «Правого сектора»: ЗМІ назвали причину
Розформування 67-ї бригади «Правого сектора»: ЗМІ назвали причину

Розформування 67-ї бригади «Правого сектора»: ЗМІ назвали причину

Командування Збройних сил України розпочало процес переведення до інших військових частин всіх командирів та бійців Добровольчого українського корпусу (ДУК) «Правий сектор», які формували 67-му окрему механізовану бригаду ДУК «ПС» та є її бойовим «кістяком». На командирів відкрито службові розслідування. Про це стало відомо 14 квітня після офіційної публікації пресслужби бригади. Як пише УП з посиланням на джерела, перевірки та переведення військових у 67-й бригаді почалися після втрати деяких позицій на напрямку Часового Яру на Донеччині.

За даними видання, в управлінні напрямку, на якому донедавна працювала 67-ма окрема механізована бригада ДУК «ПС», військове керівництво різних рівнів цікавило, чому на напрямку Часового Яру «просідає» такий вмотивований підрозділ як ДУК.

«Однією з причин, які виявила перевірка, були проблеми всередині самої бригади. Управління з-поміж ключових людей ДУКу нібито відокремлювало від військовослужбовців з «Правого сектора» тих, хто, зокрема, перевівся до них з інших частин під час нещодавнього поповнення (їх називали «піксельними»). Ставлення до «піксельних» нібито було гіршим, їх першими відправляли в бій і через брак досвіду вони втрачали позиції», – пише УП.

Один із колишніх бійців ДУКу, який служив у підрозділі в часи АТО й перший рік повномасштабного вторгнення, розповів, що корінь нинішньої проблеми лежить у певною мірою неможливості переформатування колишнього добровольчого підрозділу у регулярну бригаду Збройних сил України.

Після переформатування ДУКу у 67-му бригаду добровольцям довелося жити «за армійськими лекалами», зокрема дослухатися до рішень новопризначеного армійського командування. Адже колишні керівники ДУКу не мали військових звань, які б дозволили зайняти їм керівні посади.

За часів колишнього головкома Валерія Залужного ДУКівському «кістяку», зокрема Андрію Стемпіцькому, вдавалося зберігати певну автономію в бригаді й мати підтримку з Генштабу. 

«А коли призначили Сирського (головнокомандувача ЗСУ, – ред.), то їх (ДУКівський кістяк, – ред.) поставили перед фактом: ви маєте виконувати тільки ті функції, які відповідають вашому посадовому рівню. Вони це розцінили як політичне переслідування. Для ідейних бійців ДУКу це виглядає як руйнування двіжу, а по факту – це просто унормування системою своєї бойової одиниці», – розповів колишній боєць ДУКу.

Добровольчий український корпус (ДУК) 2023 року розділився на дві частини: одна приєдналася до Сил спеціальних операцій, інша – стала 67-ю окремою механізованою бригадою. У лютому 2024 року зі складу 67-ї бригади вийшла частина батальйону «Вовки Да Вінчі» і перейшла до 59-ї мотопіхотної бригади їмені Якова Гандзюка.

Також на південному напрямку окупанти перенесли свою активність східніше, у район Старомайорського Донецької області. При цьому бронетехніку росіяни там поки що не застосовують. 

Як повідомлялося, вище військове керівництво РФ доручило своїм загарбникам захопити Часів Яр Донецької області до 9 травня. 

До слова, вчора головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про суттєве загострення обстановки на східному фронті в Україні. Це повʼязано насамперед зі значною активізацією наступу противника після так званих «президентських виборів у РФ». 

Источник материала
loader
loader