Україна готується отримати від НАТО п'ять протимінних кораблів ,— Плетенчук
Україна готується отримати від НАТО п'ять протимінних кораблів ,— Плетенчук

Україна готується отримати від НАТО п'ять протимінних кораблів ,— Плетенчук

За словами речника Військово-Морських сил, міни є спільною проблемою України та її сусідів по Чорному морю, серед яких є члени НАТО – Болгарія, Туреччина і Румунія.

Україна готується до передачі від НАТО п'яти протимінних кораблів. При цьому зараз однією з найбільших загроз у Чорному морі залишається мінна небезпека. Про це в етері телемарафону розповів спікер Військо-Морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Він назвав міни спільною проблемою не лише України, а і її сусідів по Чорному морю. Зокрема, серед них є три члени Північноатлантичного альянсу – Румунія, Болгарія та Туреччина.

"Чорне море потребує повноцінної операції з розмінування. Вона вже спланована, штаб створено, екіпажі кораблів готуються. Проте зараз, через дію конвенції Монтре ці кораблі (від НАТО — ред.) не можуть потрапити до акваторії Чорного моря", – сказав речник ВМС.

Важливо Витримує протитанкові міни: десантники ЗСУ розказали про Bushmaster в ЗСУ (відео)

Плетенчук додав, що українські екіпажі, які брали участь у підготовці для користування кораблями "Черкаси" та "Чернігів" передані Британією для Військово-морського флоту України, вже пройшли підготовку.

"Вони вже знаходяться на службі. Минулого року вони отримали оцінку сумісності першого рівня з країнами НАТО. Цього року ми сподіваємося отримати найвищу оцінку – другий рівень сумісності. До того ж ще три кораблі готуються до передавання від Нідерландів та Бельгії. І ці екіпажі вже також продовжують отримувати навчання. Загалом ми плануємо отримати п'ять кораблів, які є протимінними", – сказав Плетенчук.

12 грудня 2023 року капітан запасу першого рангу ВМС України Андрій Риженко розповів, що після завершення війни знадобиться декілька місяців аби зачистити основні порти та корабельні шляхи від мін росіян та вибухівки ще часів Другої світової війни. Водночас на повне розмінування Чорного моря знадобиться багато років.

До того ж 16 березня Фокус писав, що морські безпілотники потопили низку російських бойових кораблів Чорноморського флоту РФ.

Теги по теме
Черное море
Источник материала
loader
loader