Понад 160 дітей, викрадених росіянами з України, знайшли у Німеччині
Понад 160 дітей, викрадених росіянами з України, знайшли у Німеччині

Понад 160 дітей, викрадених росіянами з України, знайшли у Німеччині

Усі вони розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі.

Українські правоохоронці у співпраці з німецькими колегами встановили місцезнаходження на території ФРН 161 української дитини, викраденої Росією.

Про це повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі в Берліні з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом, передає кореспондент «Укрінформу». Зустріч відбулась на полях Європейського поліцейського конгресу, участь у якому бере українська делегація.

«Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини. Усі вони розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі», — розповів Вигівський.

За його словами, Україна розраховує на допомогу німецьких партнерів у притягненні російських воєнних злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн, а військово-політичне керівництво — у Міжнародному кримінальному суді та Спеціальних трибуналах.

«Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу», — підкреслив очільник Нацполіції.

Втім, про подальшу долю викрадених Росією українських дітей, які були знайдені українськими та німецькими правоохоронцями на території ФРН, він не повідомив.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна може підтвердити документально близько 20 000 випадків примусового переміщення українських дітей, але реальна їх кількість більша. 

27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії.

Читайте також:

  • Депортація під виглядом порятунку. Про що фільм «Діти для Путіна»

  • Україна офіційно підтверджує депортацію 19,5 тисяч дітей до РФ. У полоні перебувають 28 тисяч цивільних

  • Депортація дітей. Як держава повертає маленьких українців додому

  • «Вкрадене дитинство». Як російська пропаганда виправдовує депортацію дітей у Росію та звинувачує Україну у злочинах проти них

На фото — Марія Львова-Бєлова на зустрічі трьох літаків Міноборони Росії з дітьми-сиротами Донбасу у Підмосков'ї в жовтні 2022 року

Фото: телеграм-канал Львової-Бєлової

Читайте також
Юристка Регіонального центру прав людини: «Потрібно розділити процес повернення українських дітей і відповідальність росіян за цей злочин»
До санкційного списку ЄС внесуть ексголову Білоруського Червоного Хреста, причетного до викрадення українських дітей
Amnesty International задокументувала злочини проти українських дітей та освіти на окупованих територіях
Україна офіційно підтверджує депортацію 19,5 тисяч дітей до РФ. У полоні перебувають 28 тисяч цивільних
Дипломатка зі США: У масовому вивезенні українських дітей до РФ беруть участь ультраправі байкерські спільноти
Олена Зеленська розповіла іноземним медіа, скільки українських дітей вдалося повернути з російського полону
Депортація дітей. Як держава повертає маленьких українців додому
Канада запропонувала створити коаліцію для повернення з Росії депортованих українських дітей
В Україні пропонують створити спецтрибунал для покарання росіян за злочини проти дітей
Генпрокурор: Повертати з Росії незаконно вивезених українських дітей заважає брак міжнародних механізмів
Шестеро українських дітей, яких повернули з Росії, прибули до Гааги. Завтра зустріч з керівництвом МКС
«Обміни не такі масові, тому що вони примусять росіян визнати, що ці діти викрадені», — керівниця організацій допомоги дітям про депортацію
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
война Германия Дети российская агрессия Нацполиция
Источник материала
Поделиться сюжетом