Європарламент засудив «нелегітимні президентські вибори» в Росії та на окупованих територіях України. Відповідну резолюцію ухвалили 25 квітня, йдеться в повідомленні пресслужби відомства.
За документ проголосували 493 депутати, 11 були проти і 18 утрималися.
«Ця фарсова вистава російської влади мала єдину мету — створити видимість виборчої легітимності для Володимира Путіна, його політики невпинних внутрішніх репресій і, перш за все, для агресивної війни проти України. (...)
Парламент закликає країни-члени ЄС обмежити відносини з Путіним питаннями, необхідними для регіонального миру, а також гуманітарними цілями та цілями прав людини, як-от обмін полоненими, повернення дітей, депортованих з України, або заклик до звільнення політичних в’язнів», — зазначили на сайті Європарламенту.
Відомство також шкодує, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан «вирішив відступити від ЄС і привітати Володимира Путіна з його фіктивним переобранням».
Водночас депутати закликали ЄС продовжувати підтримувати незалежні російські організації громадянського суспільства, незалежні ЗМІ та правозахисників, а також «взаємодіяти з російською демократичною опозицією».
15–17 березня в Росії і на окупованих територіях України відбулося «голосування» на виборах президента. Російська ЦВК повідомила, що за їхніми результатами Путін нібито набрав 87,28%.
Із засудженням путінських псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України виступили Держдепартамент США, МЗС Німеччини, генсек НАТО Єнс Столтенберг, голови зовнішньополітичних комітетів 23 країн Заходу, а також у спільній заяві майже 60 країн ООН.
Представники зовнішньополітичних відомств Фінляндії, Польщі, США, Німеччини, Великої Британії та інших країн демократичного спрямування назвали вибори президента в РФ такими, що не відповідають демократичним нормам.
Читайте також:
- Словник коректної термінології щодо «виборів» Путіна в Росії. Березень-2024
- «Волевиявлення без вибору»: як на тимчасово окупованих територіях України проходять російські віртуальні «вибори»
- Голосування «внє політікі» в Росії, або Навіщо авторитарним режимам вибори
Фото: скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.