Таке рішення ухвалила Київська міська рада, його підтримали 62 депутати, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Київради.
Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, звичні топонімічні назви часів радянського союзу завжди мають вороже ідеологічне значення, яке десятиліттями впливає на нашу свідомість.
«Проспект Правди було названо на честь центрального органу комуністичної партії радянського союзу газети «Правда». У час війни Київрада прийняла рішення деколонізувати проспект. На основі електронного рейтингового голосування було обрано нову назву – проспект Європейського Союзу», – сказав Бондаренко.
Він зауважив, що назва запропонована на честь економічного і політичного союзу, який об'єднує 27 держав-членів, що розташовані в Європі.
«Європейський Союз – давній і надійний геополітичний, економічний, а віднедавна і військовий партнер України. Набуття повноправного членства України в Європейському Союзі – стратегічний курс держави, закріплений у Конституції України. Тож вшанування ЄС у столичній топоніміці є логічним кроком на шляху до зміцнення взаємин», – наголосив секретар Київської міської ради.
Як повідомляв Укрінформ, у процесі дерусифікації та з метою увіковічення українських героїв у столиці перейменували та найменували ще 29 об’єктів.
Фото: kmr.gov.ua