20 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
"Війна — це дуже дорого": банкір пояснив ідею Ради щодо бронювання та "відкуп" від мобілізації
"Війна — це дуже дорого": банкір пояснив ідею Ради щодо бронювання та "відкуп" від мобілізації

"Війна — це дуже дорого": банкір пояснив ідею Ради щодо бронювання та "відкуп" від мобілізації

Якщо бюджет втратить надходження, Україна може втратити можливість захищати себе на фронті, оскільки, як заявили депутати парламенту, західну допомогу для мобілізації використовувати не дозволено.

Воювати будуть не усі, оскільки держава зацікавлена в тому, що чим більше людина сплачує податків, тим вища ймовірність того, що вона буде не на фронті, а в тилу. Таку думку висловив NV інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він зазначив, що у цьому питанні варто відкидати будь-який популізм. Держава прагне бути ефективною, оскільки "війна — це дуже дорого, і Україна повинна фінансувати оборону з власних ресурсів".

Важливо Уряд продовжив на місяць відстрочку від мобілізації: кого стосуватиметься

"З погляду ефективності держава зацікавлена в тому, що чим більше людина платить податків, тим більше буде ймовірність того, що вона буде не на фронті, а в тилу", – вважає експерт.

За ефективної держави, як вважає Сергій Фурса, не можуть воювати усі. З огляду на це державі необхідно визначити, кому варто бути на фронті, а кому — в тилу.

Галина Янченко, представниця комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, розповіла, що будь-які західні гроші чи в формі фінансової допомоги, чи в формі кредитів не дозволено використовувати на оборонні потреби. З її слів, якщо бюджет не отримає певні надходження, то Україна може втратити можливість захищати себе на фронті.

"Тому на сьогодні від міцності економіки залежить насправді міцність нашого фронту, і це не перебільшення", — повідомила вона.

Бронювання в Україні та ініціатива Ради

Український парламент розглядає дві можливі моделі економічного бронювання, обговорення тривають. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, представник комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, розповів, що перша економічна модель передбачає, що розмір податку із зарплати військовозобов'язаного має відповідати 35 тисячам гривень. Саме така сума наче необхідна для утримання одного бійця.

Друга модель передбачає для військовозобов'язаних квоту із розрахунку на одне підприємство. Представник парламентського комітету навів як приклад сферу медіа. З його слів, може бути 10% співробітників, яких можна забронювати.

Нагадаємо, 9 травня стало відомо, що під час мобілізації в травні деяких чоловіків можуть забронювати від служби в ЗСУ на певний період. Зі слів юриста Антона Ревенка, Кабмін визначив перелік осіб, які мають на це право.

Теги по теме
Вооруженные силы Украины
Источник материала
Поделиться сюжетом