Як передає Укрінформ, про це віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у Фейсбуці.
За його словами, цифровізація відбудови - це виклик війни, а масштаб - уся країна. Держава повинна швидко реагувати й повертати житло українським сімʼям без бюрократії та корупції, наголосив очільник Мінцифри.
“У березні 2022 року ми зрозуміли, що всі пошкоджені ворогом домівки треба буде відбудовувати. Тому одразу запустили в Дії можливість повідомляти державу про пошкоджене чи зруйноване майно. Це стало основою для запуску у травні 2023-го комплексної програми єВідновлення”, - зазначив віцепрем’єр.
За його словами, відбудова житла - це одна з найскладніших послуг, і водночас дуже простий сервіс для українців. Для користувача це кілька кліків і декілька хвилин на заповнення заяви, для Дії - десятки технічних процесів, інтеграція з 20 банками та 3+ тисячами партнерів.
За рік послуга показала реальний результат, так 54,5 тис. українців отримали виплати для відбудови пошкодженого житла на більш як 5,8 млрд грн, а 2,8 тис. українців придбали нові домівки за житлові сертифікати.
“Зараз працюємо над розширенням послуги, щоб українці могли використати сертифікат єВідновлення для послуги єОселя”, - повідомив Федоров.
Послуга розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” і Світового банку.
Як повідомляв Укрінформ, станом на кінець квітня в Україні виплати компенсацій за пошкоджене та знищене житло за програмою "єВідновлення" були погоджені для понад 65 тис. українців, з них майже 13 тис. подали заяви на отримання житлових сертифікатів.