Про це йшла розмова під час зустрічі української делегації на чолі з першим віцепрем’єр-міністром – міністром економіки України Юлією Свириденко з міністром закордонних справ, міжнародної торгівлі та віросповідань Аргентини Діаною Мондіно, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.
"Однією з ключових тем зустрічі було обговорення можливостей для поглиблення співпраці у сфері оборони — створення спільних оборонних підприємств, закупівля артилерійських боєприпасів і пороху, й навіть інвестиції в аргентинські компанії, які виробляють зброю. Найближчими днями очікуємо продуктивних зустрічей на цю тему", - розповіла Свириденко.
За її словами, було також порушено питання про систематичні обстріли Росією української енергетичної інфраструктури та можливостей для допомоги у її відновленні з боку Аргентини.
"Наші системи частково схожі, тому Аргентина може допомогти Україні деякими запчастинами», - зазначила перший віцепрем’єр.
Крім того, на зустрічі йшлося про те, що Росія систематично продовжує знищувати інфраструктуру зберігання української агропродукції.
«Як наслідок таких обстрілів, у нашої країни виникла потреба в обладнанні для тимчасового зберігання зерна, зокрема, в силосних мішках, виробництвом яких славиться Аргентина. Тому ми запросили аргентинські компанії долучитися до інвестиційних проєктів в Україні у сфері сільського господарства. Також ми сподіваємося збільшити торгівлю сільськогосподарськими товарами, включаючи експорт українських азотних добрив до Аргентини», - повідомила Свириденко.
Як повідомлялося, за січень-листопад 2023 року обсяг зовнішньої торгівлі товарами між Україною і Аргентиною склав 51,4 млн дол. США та зменшився на 0,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2022-го.
З них український експорт становив 2,2 млн дол., а імпорт – $49,2 млн. Сальдо у двосторонній торгівлі товарами залишалося негативним для України – 47 мільйонів доларів. У структурі українського експорту домінують чорні метали та вироби з них, полімерні матеріали, руди, продукція машинобудування та хімічної промисловості тощо.
Імпорт з Аргентини в Україну, переважно, включає рибу та ракоподібних, насіння і плоди олійних рослин, їстівні плоди й горіхи, котли та машини, а також фармацевтичну продукцію.
Фото: Мінекономіки