Про це вона сказала на конференції CyberUK в Бірмінгемі, передає Укрінформ з посиланням на The Telegraph.
Кіст-Батлер, призначена торік на посаду керівника спецслужби, що відповідає за ведення радіоелектронної розвідки та забезпечення захисту інформації органів уряду й армії, у своїй першій великій промові підкреслила безпосередню загрозу з боку Кремля і «епохальний» ризик, який становить Китай для Британії та її союзників.
За її словами, GCHQ вважає, що Москва прагне піти далі, ніж просто атаки в кіберпросторі. У GCHQ «все більше занепокоєні зростаючими зв'язками між російськими спецслужбами й проксі-групами для проведення кібератак, а також підозрами у фізичному спостереженні й диверсійних операціях», йдеться у повідомленні.
Кіст-Батлер наголосила, що Москва «виховує і надихає» групи кіберзловмисників, а «в деяких випадках, схоже, координує фізичні атаки проти Заходу». Наприклад, минулого тижня британцеві було пред'явлено звинувачення у підпалі будівлі в Лондоні, і прокуратура звинуватила його в роботі на російську ПВК «Вагнер».
У ході виступу на конференції, глава GCHQ зазначила, що «Путін не відмовився від своєї максималістської мети підкорити населення України». Вона додала, що підтримка Києва з боку Великої Британії залишається «непохитною».
Попри зростаючу загрозу з боку Росії, Кіст-Батлер зауважила, що Китай становить неабияку небезпеку для Британії, представляючи «справжній і зростаючий кібернетичний ризик для Сполученого Королівства».
Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 2 травня, Північноатлантична рада рішуче засудила гібридні дії Росії проти країн-союзниць та висловила готовність НАТО відповідати на такі дії індивідуально й колективно. При цьому союзники по Альянсу наголосили, що такі ворожі дії Росії у кіберпросторі не зможуть перешкодити наданню подальшої військової допомоги Україні.
Фото: Getty Images