Яскраві світлини потрапили в об’єктиви фотокореспондентів Укрінформу.
У Львові в день вишиванки у національний одяг вбралися діти, дорослі і навіть тваринки.
Зранку біля Львівської ОВА відбулося спільне виконання Державного Гімну України під супровід співака SHUMEI. Опісля хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя за Батьківщину.
Упродовж дня місто було заповнене людьми у національний одязі. Пари похилого віку, діти, іноземці і навіть тварини хизувалися національними образами.
У Вінниці святкували День вишиванки на Європейській площі.
На площі біля вежі розмістились виставкові мистецькі проекти.
Вишиті сорочки та рушники презентували 17 майстринь-вишивальниць з різних куточків Вінниччини.
У Вінниці також влаштували флешмоб «Я люблю ЗСУ» - понад 700 учасників вишикувались у фігуру у вигляді серця із абревіатурою Збройних сил України.
За словами начальниці управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА Ольги Дернової, у такий спосіб учасники флешмобу висловили захисникам і захисницям свою вдячність і засвідчили свою любов до Збройних сил України, «завдяки яким ми можемо сьогодні одягнути вишиту сорочку і заявити на увесь світ, що ми – українці».
Також у рамках культурно-мистецького свята відбулося дефіле в традиційних національних строях з особистої колекції етнографа, фольклориста кандидата історичних наук, доцента кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького педагогічного університету ім. Коцюбинського Віктора Косаківського та стилізованої колекції українського одягу від студентів Калинівського фахового технологічного коледжу.
У Черкасах у сквері "Юність" організували захід до Всесвітнього дня вишиванки. Там презентували вишиті сорочки та старовинні рушники з традиційними орнаментами Наддніпрянщини.
У Житомирі в День вишиванки представили виставку рушників із орнаментами всіх областей України та Автономної Республіки Крим.
У День вишиванки скульптуру "Гірка пам’ять дитинства" в Києві одягли у вишиту сорочку.
Прообразом для виготовлення одягу для "дівчинки з колосками" стала сорочка, яку співробітники музею побачили на одному зі знімків, виявленому під час експедиції на Сумщину. Виявлені світлини, ймовірно, були зняті на Роменщині у 1930-х роках.
Мешканці столиці святкують День вишиванки