Працівники Державного бюро розслідувань і Національної поліції затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест» Віталія Кропачова. Йому інкримінують нанесення державі 2 млрд грн збитків на махінаціях у вугільній сфері, передає пресслужба ДБР.
«Працівники ДБР у тісній взаємодії з Національною поліцією затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест». Він через керівництво свого підприємства та службових осіб Міністерства енергетики України та Державної податкової служби України завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері», - йдеться у повідомленні.
За оперативною інформацією, український мільярдер забрав у власність активи сина біглого експрезидента Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.
Він, його довірена особа, керівник підприємства та бухгалтер об’єднались у злочинну організацію, яка не давала працювати та доводила до банкрутства Державне підприємство «ВК «Краснолиманська».
Зазначається, що це держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче ніж пласти, які видобувались товариством.
На думку слідства, бізнесмен вирішив скористатися такою ситуацією, та через оборудки з податковими пільгами, які привласнювались його структурами, намагались довести держпідприємство до банкрутства. За розробленою ним схемою всі відшкодування з бюджету, зокрема через застосування «нульової» ставки ПДВ отримували комерсанти, при цьому держпідприємство штучно накопичувало борг перед державою.
При цьому товариство користувалось обладнанням державного підприємства.
У межах розробленого протиправного механізму, керівництво держпідприємства не вживало жодних дій з відшкодування комерсантами отриманих «пільг», натомість нарощувало заборгованість перед бюджетом, зокрема й через штрафні санкції та пеню.
Тим часом воно сплачувало всі відповідні платежі власнику підконтрольних бізнесмену комерційних структур. Мільярди гривень надалі відмивались через купівлю-продаж рухомого та нерухомого майна, вважають у бюро.
Працівники ДБР повідомили про підозру:
- Бенефіціарному власникові ТОВ «Краснолиманське» за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ст. 219 (доведення до банкрутства), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна одержаного злочинним шляхом) КК України.
- Управителю фінансами бізнесмена за ч. 2 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК України.
- Директору ТОВ «Краснолиманське» за ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК України;
- Головному бухгалтеру ТОВ «Краснолиманське» за ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК України.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 13 років позбавлення волі.
Готується клопотання до суду про обрання вказаним особам запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Віталій Кропачов у 2022 році купив ліцензію на цифрове мовлення 4 каналу, а також компанію «Ера Продакшн». Він мав намір запустити канал під брендом Ukraine World News і на початку цього року подав відповідні документи до регулятора. Однак Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ще не розглянула це питання. Канал під логотипом Ukraine World News зараз має ютуб-канал, а також доступний на міжнародному ОТТ-сервісі Kartina.TV. Мовлення на супутнику канал відновив 1 травня 2024 року.
До складу медіапроєкту Ukraine World News, окрім каналу, входять ще й сторінки в соціальних мережах. На ютубі Ukraine World News розпочав мовлення в лютому 2023 року.
Читайте також:
- Ukraine World News зробили заяву щодо затримання Кропачова
- Канал Кропачова відновив мовлення на супутнику
- Нацрада винесла припис каналу Кропачова та «Раді»
Фото: ДБР
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.