Корисно перед сном: 5 напоїв, які поліпшать травлення і позбавлять від здуття живота
Корисно перед сном: 5 напоїв, які поліпшать травлення і позбавлять від здуття живота

Корисно перед сном: 5 напоїв, які поліпшать травлення і позбавлять від здуття живота

Ранкове здуття живота може зіпсувати ваш день ще до його початку, змушуючи вас відчувати млявість та дискомфорт. Однак цю проблему легко вирішити, вживаючи правильні напої напередодні ввечері.

Продукти харчування та напої, які ми вживаємо перед сном, можуть впливати на нашу травну систему в нічний час, тим самим створюючи основу нашого самопочуття вранці. У той час як певні продукти можуть посилити болісне ранкове здуття живота, вживання певних напоїв може активно усунути травний дискомфорт. Доктор Мрінал Пандіт дав рекомендації, які допоможуть вам позбутися ранкового здуття живота. Про це пише She Finds.

У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!

Тепла вода з лимоном

Фото: Freepik

Вживання теплої води з лимоном перед сном може творити чудеса з травною системою. Як пояснює доктор Пандіт: "Тепла вода з лимоном може допомогти стимулювати травну систему і перистальтику — м'язові скорочення, що переміщують їжу через травний тракт". Крім того, лимонна вода допомагає підтримувати рівень гідратації, необхідний для оптимального травлення і запобігання закрепам — частої причини ранкового здуття живота. Лимонна кислота також посилює функцію ферментів і стимулює печінку, сприяючи детоксикації та зменшуючи здуття живота в нічний час.

Імбирний чай

Фото: Freepik

Імбирний чай, відомий своїми потужними протизапальними засобами, є заспокійливим еліксиром для травної системи. "Імбирний чай може стимулювати вироблення слини, жовчі та шлункового соку, сприяючи поліпшенню травлення і знижуючи ймовірність ранкового здуття живота", — каже доктор Пандіт. Цей ароматний напій також діє як вітрогінний засіб, зменшуючи скупчення газів і запобігаючи здуттю живота. Вживання імбирного чаю перед сном допоможе заспокоїти шлунок та забезпечити спокійний нічний сон.

Сік алое вера

Вживання соку алое вера перед сном може заспокоїти травний тракт і запобігти ранковому здуттю живота. "Алое вера відоме своїми заспокійливими властивостями, які можуть допомогти зменшити запалення і подразнення шлунково-кишкового тракту", — говорить доктор Пандіт. Це натуральне проносне також сприяє регулярному випорожненню, запобігаючи здуттю живота через закреп. Крім того, алое вера допомагає збалансувати корисні бактерії в кишечнику, допомагаючи травленню і зменшуючи здуття живота в нічний час.

Зрештою, включення цих рекомендованих лікарем напоїв у свій розпорядок дня перед сном може допомогти полегшити ранкове здуття живота і поліпшити травлення.

М'ятний чай

Фото: Freepik

М'ятний чай — ще один чудовий варіант для полегшення проблем із травленням і запобігання ранковому здуттю живота. "М'ята перцева містить ментол, який чинить заспокійливу дію на м'язи травного тракту, допомагаючи зняти спазми і дискомфорт", — зазначає доктор Пандіт. Цей освіжаючий чай сприяє виведенню газів із травного тракту, зменшуючи здуття живота. Крім того, м'ятний чай покращує відтік жовчі, сприяючи перетравленню жирів і запобігаючи проблемам із травленням, які можуть призвести до здуття живота в нічний час.

Чай із фенхелем

Завдяки своїм спазмолітичним ефектам чай із фенхеля є природним засобом від здуття живота, спричиненого шлунково-кишковими спазмами. "Чай з фенхелем допомагає розслабити м'язи кишківника і полегшити здуття живота", — пояснює доктор Пандіт. Цей ароматний чай також знімає газоутворення, здуття живота і розлад шлунка, сприяючи загальному комфорту травлення. Стимулюючи вироблення шлункових ферментів, чай з фенхеля допомагає розщепленню їжі і знижує ймовірність здуття живота в нічний час.

Нагадаємо, 7 причин, чому після вживання сирих овочів з'являється здуття живота.

Раніше Фокусписав про те, що кориця допомагає заспокоїти травний дискомфорті зменшити здуття живота, знімаючи запалення в шлунково-кишковому тракті.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця.

Теги по теме
Здоровье
Источник материала
Поделиться сюжетом