ЄС розглядає заходи у відповідь на ухвалення закону «про іноагентів» у Грузії - Боррель
ЄС розглядає заходи у відповідь на ухвалення закону «про іноагентів» у Грузії - Боррель

ЄС розглядає заходи у відповідь на ухвалення закону «про іноагентів» у Грузії - Боррель

Євросоюз та його країни-члени розглядають заходи реагування на рішення парламенту Грузії, який відхилив вето президента на закон «Про прозорість іноземного впливу».

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС Жозепа Борреля, повідомляє Укрінформ.

«Європейський Союз глибоко шкодує, що парламент Грузії вирішив подолати вето президента на закон про прозорість іноземного впливу і проігнорувати детальні правові аргументи Венеційської комісії, яка чітко рекомендувала скасувати цей закон. ЄС неодноразово наголошував, що ухвалений парламентом Грузії закон суперечить ключовим принципам і цінностям ЄС», - наголосив Боррель.

За його словами, ухвалення цього закону призведе до відступу щонайменше від трьох із дев’яти кроків, які були рекомендовані Європейською комісією для надання Грузіїстатусу країни-кандидата на вступ до ЄС. Зокрема, йдеться про рекомендації щодо боротьби з дезінформацією, дотримання фундаментальних прав та підвищення ролі громадських організацій. Недостатня політична увага влади Грузії до виконання 9 рекомендацій негативно позначиться на просуванні країни європейським шляхом, зазначив високий представник.

«Ми закликаємо владу Грузії змінити цю тенденцію і повернутися на європейський шлях. Ще є час, щоб змінити таку динаміку, - але для цього потрібні міцні зобов’язання з боку влади. ЄС та його країни-члени розглядають усі варіанти реагування на ці події», - наголосив Боррель.

Він зауважив, що ЄС продовжує підтримувати народ Грузії та визнає вибір переважної більшості громадян країни на користь європейського майбутнього.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу». Документ було ухвалено попри протести та зростання напруженості у країні.

18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на документ, наголосивши, що він «повністю повторює дух російського закону», а його зміст є неконституційним.

Парламент 28 травня подолав президентське вето, остаточно затвердивши закон.

Венеційська комісія Ради Європи рекомендувала Грузії скасувати закон «Про прозорість іноземного впливу» в його нинішньому вигляді.

Фото: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija

Теги по теме
Грузия Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader