Таку думку висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час сесії запитань і відповідей у ході презентації книги «Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України і світу», повідомляє кореспондент Укрінформу.
Глава української дипломатії зазначив, що оскільки рішення про вступ України до ЄС і НАТО, по суті, ухвалюють одні й ті самі люди, в Альянсі теж вважають Україну “своєю”, однак там ще не визначилися, коли це слід юридично зафіксувати на папері.
Коментуючи цей факт, Кулеба зауважив, що, за логікою партнерів, якщо країна, яка перебуває в стані війни, в принципі, може стати членом Європейського Союзу, і це не буде сприйматися як оголошення війни Росії, то деякі країни в НАТО побоюються, що Росія саме так розцінить не тільки вступ, а й запрошення України до Альянсу.
“Це такий довгий-довгий шлях. Але, я думаю, що в НАТО теж на концептуальному рівні ухвалено рішення, що ми “свої”, але через те, що вони не можуть зробити крок до формалізації цього визнання, в липні (на Вашингтонському саміті НАТО, – ред.) з їхнього боку буде не стільки жонглювання словами, бо вони вважають, що у Вільнюсі (на саміті НАТО у 2023 році, – ред.) сказали достатньо, скільки якраз створення механізмів для того, щоб максимально підтягувати нас за об’єктивними показниками до НАТО, щоб потім членство стало просто формальністю – як із Швецією і Фінляндією. Ніхто ж нікого не реформував, всі підписи поставили і все” – зазначив Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, помічник держсекретаря з питань Європи та Євразії Джеймс О’Браєн заявив 25 травня, що Сполучені Штати не очікують жодних рішень на саміті Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні в липні щодо запрошення України до членства в НАТО, однак Києву буде продемонстрована суттєва підтримка на цьому шляху.
9-10 липня у Вашингтоні відбудеться ювілейний саміт НАТО, присвячений 75-річчю створення Альянсу. Очікується, що ситуація навколо вторгнення РФ в Україну стане одним із головних фокусів уваги на зустрічі в столиці США.