Нові стандарти для субмарин: у Китаї показали інноваційний підводний човен CSSC Type 093B
Нові стандарти для субмарин: у Китаї показали інноваційний підводний човен CSSC Type 093B

Нові стандарти для субмарин: у Китаї показали інноваційний підводний човен CSSC Type 093B

Фахівці звернули увагу на швидкість нової китайської субмарини — до 30 вузлів. Такі показники, на їхню думку, стануть мінімальним стандартом швидкості для майбутніх кораблів підводного флоту.

12 червня в мережі з'явилася інформація про новий китайський атомний підводний човен Type 093B. На фотографіях, якими поділилися ентузіасти, зображено детальну модель субмарини з написом "CSSC China Shipbuilding Group", що вказує на її походження. Про це повідомляє ресурс Army Recognition.

Конструкція та оснащення

Судячи із зображень, модель підводного човна Type 093B має класичну краплеподібну форму з характерною злегка "горбатою спиною". На носовій частині встановлена вбудована гідролокаційна станція, а на вітрилі розташовується інтегрована оптико-електронна щогла. У кормовій же частині субмарини розташована насосно-реактивна силова установка, яка забезпечує їй елегантний зовнішній вигляд і високу швидкість під водою.

Відомі й базові характеристики підводного човна, які включають:

  • довжина — 126 метрів;
  • ширина — 11 метрів;
  • підводна швидкість — до 30 вузлів;
  • водотоннажність — 6 200 тонн;
  • дальність польоту ракет — до 2 500 кілометрів;

Експерти звернули увагу на швидкість китайської субмарини. Насосно-реактивна силова установка підводного човна Type 093B дає їй змогу розвивати швидкість, яку можна порівняти з есмінцем Type 055. Фахівці стверджують, саме такі показники стануть мінімальним стандартом швидкості для майбутніх кораблів підводного флоту.

"Цей потенціал забезпечує підводному човну можливість ефективної інтеграції до складу авіаносних ударних груп", — підкреслили оглядачі.

Озброєння і бойові можливості

Щодо озброєння, то нова субмарина має установки вертикального пуску, розташовані в середній частині. У них будуть розміщені ракети з дальністю польоту до 2 500 кілометрів, серед яких, ймовірно, новітня версія YJ-21. Ця ракета перевершує попередні моделі YJ-12A і YJ-16, дальність яких становить 500 і 600 кілометрів відповідно.

У системі вертикального пуску використовуються великі 850-мм контейнери, що обумовлює горбату форму спини підводного човна. Існує дві конфігурації пускової установки:

  • 18-осередковий масив (6x3);
  • 24-комірковий масив (8x3).

Обидві конфігурації зберігають три ряди пускових осередків, що дає змогу човну запускати значну кількість ракет в одному залпі.

"Навіть за наявності 18 пускових установок залп ракет YJ-21 з дальністю польоту 2500 км являє собою значну загрозу, здатну кинути виклик навіть авіаносцям, які перебувають за межами 2000-кілометрової дальності дії літаків базування", — підсумували оглядачі.

Источник материала
loader
loader